Умови, за яких надсилають (вручають) платнику вимогу про сплату недоїмки з ЄСВ
Сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), своєчасно не нарахована та/або не сплачена в строки, визначені законодавством, обчислена податковими органами у випадках, визначених законом, є недоїмкою.
Контролюючі органи надсилають (вручають) платникам вимогу про сплату боргу (недоїмки) з ЄСВ у разі якщо:
- дані документальних перевірок свідчать про донарахування сум ЄСВ контролюючими органами;
- платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати ЄСВ;
- платник має на кінець календарного місяця борги зі сплати фінансових санкцій.
Якщо дані документальних перевірок свідчать про донарахування сум ЄСВ контролюючими органами, то вимога про сплату боргу (недоїмки) приймається податковим органом протягом 15 робочих днів з дня, що настає за днем вручення платнику акта перевірки.
Контролюючий орган надсилає (вручає) вимогу про сплату недоїмки платнику ЄСВ протягом трьох робочих днів з дня її винесення.
Якщо платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати ЄСВ та/або борги зі сплати фінансових санкцій, то вимогу про сплату боргу (недоїмки) надсилають (вручають) платникам протягом 20 робочих днів, що настають за календарним місяцем, у якому виникла, зросла або частково зменшилась сума недоїмки зі сплати ЄСВ (заборгованість зі сплати фінансових санкцій).
Протягом 10 календарних днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки платник зобов’язаний сплатити суми недоїмки, штрафів та пені.
Інструмент автоматично розраховує:
📌суму заборгованості з урахуванням інфляції за певний період часу
📌суму штрафних санкцій
📌 розмір відсотків річних
Зазначені питання врегульовані:
- розділом VІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449;
- Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.