Як відобразити у заяві № 20-ОПП тимчасові торгівельні споруди, кіоски чи павільйони

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Першоджерелом даних щодо об’єкта оподаткування, зокрема, щодо його місцезнаходження (адреси), є правовстановлювальні документи, які є актуальним на дату подання Заяви № 20-ОПП

Як відобразити у заяві № 20-ОПП тимчасові торгівельні споруди, кіоски чи павільйони

Процедура та строки подання до контролюючих органів Заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (Заява № 20-ОПП) заповнюється з дотриманням Пам’ятки для заповнення розділу 3 Заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, що містить опис даних, які зазначають у відповідних графах цієї заяви.

Підставою для розміщення тимчасової споруди (мала архітектурна форма для здійснення підприємницької діяльності) (ТС) є паспорт прив’язки ТС.

Паспорт прив’язки ТС включає, зокрема, місцезнаходження ТС та напрям підприємницької діяльності.

У графах 6, 7 Заяви № 20-ОПП зазначайте код територіальної громади, назву населеного пункту / району у місті відповідно до даних Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженого наказом Мінрозвитку від 26.11.2020 № 290 (КАТОТТГ).

Для зручності заповнення граф 6, 7 в електронній формі, використовуйте довідник, що базується на даних КАТОТТГ. Обрання заявником відповідного коду територіальної громади для графи 6 передбачає автоматичну прив’язку значення назви населеного пункту / району у місті до цього коду для графи 7.

У графі 8 обирайте один із запропонованих типів вулиць (вулиця / бульвар / площа / проспект / провулок / проїзд / узвіз тощо).

Графу 9 заповнюйте з використанням довідника вулиць, який є еталонним, і формується ДПС на підставі даних щодо назв вулиць відповідних населених пунктів, які надходять до ДПС від місцевих органів влади.

Якщо в адресних даних щодо місцезнаходження ТС, кіоска, павільйона тощо не визначили тип та/або назву вулиці, у такому разі дані про місцезнаходження ТС, кіоска, павільйона тощо вносьте у графу 7.1.

Відсутність фактичних даних для ТС, кіоска, павільйона тощо, стосовно якого подаєте заяву № 20-ОПП, щодо даних, які вказуєте у графах 10-13, не потребує їх заповнення.

У графах 14, 15 зазначайте відповідний стан ТС, кіоска, павільйона тощо (експлуатується, орендується, здається в оренду тощо), вид права на ТС, кіоск, павільйон тощо (право власності, володіння, користування, постійного користування, господарського відання тощо).

При цьому у графі 15 зазначайте той вид права на об’єкт, що визначений правовстановлювальним документом, у графі 14 зазначайте фактичний стан ТС, кіоска, павільйона тощо на момент заповнення Заяви № 20-ОПП.

На підставі проставленої відповідної позначки в графі 16 беруть на облік платника податків за неосновним місцем обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.

Графу 17 «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування» не заповнюйте.

Нагадуємо, що обов’язок платника податків повідомляти контролюючі органи про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, передбачає Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588, та пункт 63.3 Податкового кодексу України.

За інформацією ДПС у Тернопільській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1529

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
362045

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41546

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді