Визначили порядок маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин для е-сигарет

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
На сайті Мінфіну оприлюднили проєкт постанови КМУ, яким затверджують Порядок маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах

Визначили порядок маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин для е-сигарет

Проєкт постанови підготували на виконання норм статті 226 Податкового кодексу України (ПК) з урахуванням змін, передбачених Законом України від 29.06.2023 № 3173-ІХ (далі — Закон № 3173) у зв’язку із запровадженням з 2026 року електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Зокрема, абзацом другим пункту 226.5 ПК в редакції Закону № 3173 передбачили, що Порядок маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, затверджує КМУ.

Крім того, у зв’язку із фактичним скасування паперових марок акцизного податку з 01.01.2026 є необхідність визнати такими, що втратили чинність постанову КМУ «Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах» від 27.12.2010 № 1251 та зміни до неї.

Таким чином, проєктом постанови затверджують Порядок маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовують в електронних сигаретах.

Під маркуванням алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, слід розуміти нанесення графічного елемента електронної марки акцизного податку та елементів, придатних для читання людиною у форматі перших дванадцяти символів унікального ідентифікатора, на кожну окрему пачку (одиничну упаковку) тютюнового виробу або пляшку (одиничну упаковку) алкогольного напою, або ємність (одиничну упаковку) з рідиною, що використовується в електронних сигаретах.

🔥 Місячна зарплата заброньованих працівників

Нагадуємо, що паперові марки акцизного податку, придбані, але не використані станом на 1 січня 2026 року повертаються продавцю в установленому законодавством порядку. Акцизний податок, сплачений при отриманні таких марок, за бажанням покупця таких марок враховують під час формування електронних марок акцизного податку або відшкодовується покупцю марок.

Не підлягають відшкодуванню суми акцизного податку, сплачені відповідно до статті 225 ПК, у разі повернення паперових марок акцизного податку продавцю таких марок, але такі суми акцизного податку можуть бути використані під час формування електронних марок акцизного податку.

Марковані паперовими марками акцизного податку алкогольні напої, тютюнові вироби, рідини, що використовуються в електронних сигаретах, вироблені в Україні або ввезенні на митну територію України до 1 січня 2026 року, перебувають в обігу до 1 липня 2027 року.

З 2 липня 2027 року алкогольні напої, тютюнові вироби, рідини, що використовують в електронних сигаретах, марковані паперовими марками акцизного податку, вилучає з обігу СГ-власник таких товарів (продукції) для нанесення на пляшку (одиничну упаковку) алкогольного напою, пачку (одиничну упаковку) тютюнового виробу або ємність (одиничну упаковку) з рідиною, що використовується в е-сигаретах, електронної марки акцизного податку (Перехідні положення Закону України від 18.06.2024 № 3817-IX).

За інформацією Мінфіну


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Ліцензія на зберігання пального 2025: як отримати

Кому потрібна ліцензія на зберігання пального, скільки за неї доведеться заплатити і які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, який бухгалтерський облік таких ліцензій — розбираємо
100493

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
83438

Ліцензія на будівництво: коли необхідна

Ліцензування будівельної діяльності вже давно скасовано та триває процес заміни на сертифікацію. Про колишні будівельні ліцензії, сертифікацію та що відбувається у регулюванні цієї сфери — в огляді
22040

Заяви щодо ліцензій на роздрібну торгівлю алкоголем та тютюном

У статті: ► заява на отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем 2024 бланк ► алгоритми заповнення заяв у різних випадках ► зразок заяви щодо ліцензії на право роздрібної торгівлі алкоголем та тютюном
70829

Міні-пивоварня: хто може відкрити, облік, оподаткування

Відкриття виробництва пива, як і інших алкогольних напоїв, пов’язане з вирішенням питання ліцензування виробництва та реалізації, вибору системи оподаткування, подальшого дотримання ліцензійних умов та організації бухгалтерського обліку процесів виробництва та реалізації цього пінистого напою
2592

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді