Об’єкт оподаткування податком на прибуток розраховується на підставі даних бухгалтерського обліку шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності, на різниці, які збільшують або зменшують фінансовий результат до оподаткування.
Нормами підпункту 140.5.4 Податкового кодексу України передбачено збільшення фінансового результату податкового (звітного) періоду на суму 30% вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг, придбаних у неприбуткових організацій (крім бюджетних установ).
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Документом, що підтверджує статус неприбутковості організації, є рішення про її внесення в Реєстр неприбуткових організацій (установ), видане контролюючим органом ДФС за її місцезнаходженням з присвоєнням відповідної ознаки неприбутковості.
Документами, що підтверджують статус бюджетної установи, можуть бути положення про орган, установу чи організацію; статут органу, установи чи організації, рішення про створення; довідка (витяг) з ЄДРПОУ; лист вищого контролюючого органу, установи чи організації тощо.
Винятком із загального правила збільшення фінансового результату є випадки, коли загальна вартість придбаних у неприбуткових організацій протягом року активів чи послуг не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. У разі якщо вартість перевищує цю суму, коригування фінансового результату до оподаткування проводяться на всю суму операцій.