Робоча ситуація дня

Чи має право дитина-інвалід відвідувати дитячий садочок, якщо матір знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і має намір продовжити відпустку до досягнення дитиною шести років (згідно медичного висновку)?

Право на відпустку по догляду за дитиною

Чи має право дитина-інвалід відвідувати дитячий садочок, якщо матір знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і має намір продовжити відпустку до досягнення дитиною шести років (згідно медичного висновку)?

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Відповідно до статті 179 Кодексу законів про працю України та статей 18, 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 №504/96-ВР після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою допомоги за цей період. У разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.

При вступі дитини до дитячого садка необхідно надати медичну карту дитини за формою №026/о, затверджену наказом МОЗ України від 27.12.1999 №302.

Враховуючи зазначені вимоги, можна зробити такі висновки:

1) якщо дитина здорова, вона може відвідувати дитсадок як до досягнення нею трирічного віку, так і в період від 3 до 6 років. При цьому матері не забороняється перебувати у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Оскільки з настанням трирічного віку здорова дитина не потребує домашнього догляду, право матері на відпустку без збереження заробітної плати до досягнення дитиною шестирічного віку втрачається.

2) оскільки хвора дитина потребує домашнього догляду, у матері зберігається право на продовження відпустки до досягнення дитиною шестирічного віку. Проте, якщо дитина буде відвідувати дитячий садок, матір втрачає таке право.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дебіторська заборгованість

Довіряй, але перевіряй. Ця приказка відображає суть обліку дебіторської заборгованості, яку треба не тільки визнати, але й контролювати на кожну дату балансу щодо можливості бути сплаченою. Визнання та списання дебіторської заборгованості, її розкриття у фінансовій звітності — у консультації
111574

Ліцензія на зберігання пального 2025: як отримати

Кому потрібна ліцензія на зберігання пального, скільки за неї доведеться заплатити і які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, який бухгалтерський облік таких ліцензій — розбираємо
100546

Зразок заяви на відпустку 2025

Як правильно скласти заяву на відпустку за різних обставин, що в ній бажано проконтролювати бухгалтеру, зразок заяви на відпустку — все у консультації
241747

Програмний РРО (ПРРО): як працювати у 2025 році

Програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО) — альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою програмних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про ПРРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
23011

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді