Як виправити помилки в декларації з ПДВ і не втратити відшкодування
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму
Якщо платник виявив самостійно помилку у поданій раніше ПДВ-декларації (в межах строків давності — 1095 днів), суб’єкт господарювання зобов’язаний подати уточнюючий розрахунок (п. 50.1 Податкового кодексу України; ПК).
Це підтверджує і пункт 2 розділ IV Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21.
Якщо помилка стосується розділів, до яких подавалися додатки (наприклад, Додаток 3 (Д3)), до уточнюючого розрахунку потрібно додати нову версію додатку з позначкою «Уточнюючий».
Уточнюючий розрахунок має містити:
- графа 4 — старі (неправильні) показники;
- графа 5 — правильні, вже виправлені дані;
- графа 6 — різниця між графами 4 і 5 (з відповідним знаком «+» або «–»).
Якщо значення в графах 4 і 5 однакові — графу 6 не заповнюють.
Важливо! Не всі помилки можна виправити.
Є помилки, які автоматично анулюють право на бюджетне відшкодування, зокрема, це помилки у таких частинах Д3:
- графа «зазначається цифрами» у підпункті «а»;
- рядок «Усього» графи 4 таблиці 1 підпункту «б».
Допоможемо відкоригувати ПДВ-звітність, якщо загубили ПДВ-зобов’язання, не зазначили в Декларації постачання, звільнені від ПДВ, та не задекларували надходження товарів без ПДВ
Якщо такі помилки є — право на відшкодування втрачається. Потрібно подати новий уточнюючий розрахунок за відповідний період і зменшити суму до відшкодування до нуля.
Важливо виправляти помилки в декларації необхідно вчасно і правильно, особливо в Додатку 3. Інакше навіть технічна неточність може призвести до втрати ПДВ-відшкодування.