Митники застосовуватимуть бодікамери на всіх пунктах пропуску: Уряд схвалив постанову

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
21 травня, Кабінет Міністрів України затвердив Порядок застосування індивідуальних портативних відеокамер посадовими особами митних органів

Митники застосовуватимуть бодікамери на всіх пунктах пропуску: Уряд схвалив постанову

Рішення Уряду спрямоване на підвищення рівня прозорості митних процедур та ефективності контролю за переміщенням товарів через митний кордон України.

Практика використання бодікамер довела свою ефективність у межах пілотного проєкту Держмитслужби, реалізованого упродовж 2023—2024 років у пункті пропуску «Рава-Руська» Львівської митниці за підтримки Консультативної місії ЄC. Успішна реалізація пілотного проєкту стала підґрунтям для масштабування ініціативи на всі пункти пропуску.

Згідно з новим Порядком бодікамери стають невід’ємним інструментом у роботі митників під час здійснення службових повноважень та проведення фізичних оглядів товарів в усіх пунктах пропуску, що забезпечені відповідним обладнанням.

Бодікамери закріплюватимуть на форменому одязі митників, а відеофіксацію здійснюватимуть безперервно під час заходів митного контролю та інших формальностей. Самовільне вимкнення бодікамер або видалення відеозаписів забороняється.

Особливу увагу приділили інформуванню громадян. Так, у пунктах пропуску розміщуватимуть попереджувальні повідомлення про ведення відеофіксації, а у разі їх відсутності — посадові особи повідомлятимуть про це усно.

Штрафи за невчасну сплату пені у сфері ЗЕД

Порядок також чітко визначає правила використання, зберігання та захисту відеоданих. Зокрема, він встановлює, що віддалений онлайн-доступ до записів забезпечуватимуть цілодобово за наявності технічної можливості. Також Порядок забороняє використовувати бодікамери в особистих цілях, позаслужбовий час і несанкціонований доступ до відеозаписів.

Інструкцію з використання індивідуальних портативних відеокамер, що визначить детальні процедури їх обліку, видачі, зберігання та доступу до отриманої інформації доручили затвердити Мінфіну.

Зміни вносять до постанови КМУ «Про затвердження Порядку здійснення фото-, відеофіксації митних та інших формальностей, які проводяться контролюючими органами» від 08.06.2016 № 370.

За інформацією Мінфіну


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Камеральні перевірки: строки, штрафи та заперечення результатів

Камеральних перевірок ніхто не може уникнути. Якщо з вашою звітністю будуть проблеми, отримаєте акт від податкової, а за ним і податкове повідомлення-рішення. Дізнайтеся, що таке камеральна перевірка, як штрафують і чи можна подати заперечення до акту камеральної перевірки
19386

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
21050

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді