Уряд змінив правила оплати праці працівників митних органів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Посадовий оклад тепер залежатиме від обсягу професійних знань і навичок. Керівники мають класифікувати посади за затвердженим алгоритмом і запровадити нову систему оплати праці із червня 2025 року

Уряд змінив правила оплати праці працівників митних органів

23 травня Кабінет Міністрів прийняв постанову «Деякі питання оплати праці посадових осіб та працівників митних органів».

Зарплата митника складається із посадового окладу, надбавок і премій. Сукупний розмір основних надбавок (надбавки за виконання особливо важливої роботи, надбавки за персональну кваліфікацію та надбавки за виконання особистих ключових показників ефективності) не може перевищувати 90% посадового окладу. Розмір премій не може перевищувати 30% фонду посадового окладу за рік.

Посадовий оклад тепер буде залежати від обсягу професійних знань і навичок (митних компетенцій). Митні компетенції об’єднуються в групи за функціональним напрямом (групи митних компетенцій):

  • адміністративне керівництво,
  • митний контроль та митні формальності,
  • митний аудит,
  • митні платежі,
  • протидія митним правопорушенням,
  • ІТ,
  • правове забезпечення тощо.

Розрахунок зарплати, звітність, перевірки

Розміри посадових окладів за посадами, віднесеними до груп митних компетенцій з більшими вимогами до знань і навичок митників, будуть більшими, ніж розміри посадових окладів за рівнозначними посадами, але у групах митних компетенцій, де вимоги до знань і навичок митників є меншими.

Тобто, посадовий оклад залежатиме від обсягу вимог до посади, а не від приналежності до конкретного структурного підрозділу.

У структурному підрозділі за одним функціональним напрямом можуть бути одночасно посади, які вимагають високого рівня знань і навичок, і посади, які вимагають менший рівень.

У митницях цю градацію реалізують через наявність посад головного, старшого і державного інспектора. В апараті Держмитслужби через градацію фахових рівнів для посади головного державного інспектора: високий рівень (30% від кількості), середній (50%) та базовий (20%).

Загалом апарат Держмитслужби та митниці на 70% складаються із посад інспекторів. Для керівних посад у апараті Держмитслужби і в митницях, яких не може бути більше 30%, також запроваджують підхід з оплати праці, що залежить від групи митних компетенцій, до якої віднесли таку керівну посаду.

Приклади

У 2025 році посадовий оклад Голови Держмитслужби складатиме 90,2 тис. грн, начальника митниці — 54,1 тис. грн

У митницях посадові оклади за посадами головних державних інспекторів організаційного та господарського забезпечення будуть складати 25,3 тис. грн, за посадами головних державних інспекторів митного контролю та митного оформлення — 29,8 тис. грн. У апараті Держмитслужби — 29,4 тис. грн та 36,8 тис. грн відповідно.

У Держмитслужбі посадовий оклад головного державного інспектора високого фахового рівня в підрозділі управління персоналом буде складати 34,9 тис. гривень. При цьому середній та базовий показники в підрозділі здійснення митного контролю та митного оформлення, який є профільним для Держмитслужби, будуть нижчими й складатимуть 33,7 тис. грн та 30,5 тис. грн відповідно, а вищий складатиме 36,8 тис. гривень.

З огляду на критичну роль ІТ-систем (аналіз ризиків, автоматизація процесів митного оформлення), оклади для окремих ІТ-фахівців та спеціалістів з кібербезпеки на 35—45% вищі, ніж в інших групах.

Опублікування зазначених змін очікується 31 травня 2025 року.

За інформацією Мінфіну

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аліменти 2025: розмір, оподаткування, відповідальність за несплату + приклади

Який мінімальний розмір аліментів у 2025 році? Як їх обліковувати, оподатковувати, документувати? У консультації — актуальні суми, приклади оформлення та нюанси відповідальності за несплату аліментів
344457

Податкова накладна 2025: як заповнювати за актуальною формою + зразки

Платники ПДВ мають вчасно реєструвати податкові накладні навіть під час воєнного стану. Як правильно скласти податкову накладну за новою формою 2025 — у консультації з прикладами та зразками для скачування
387271

Бухгалтерська довідка 2025: коли потрібна, як оформити + зразок

Бухгалтерська довідка виручає, коли бракує первинних документів, затримується контрагент або потрібно пояснити помилку. Мінфін уточнив, коли можна її складати, а ми зібрали готові зразки для типових ситуацій
104080

Історія професії бухгалтера

Однією із найважливіших професій у сучасному світі є професія бухгалтера. У статті поринемо в минуле, щоб дізнатися, яка ж історія виникнення бухгалтерського обліку, а також відповісти на запитання, хто такий бухгалтер
9725

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді