Внесено зміни до порядків утворення та діяльності комісій з проведення експертизи цінності документів та віднесення документів Національного архівного фонду (НАФ) до унікальних, їх обліку та зберігання.
Зокрема, доповнено норму щодо того, які документи можуть бути вилучені з НАФ, а саме:
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
- дублетні документи (тотожні за змістом тиражовані примірники одного документа, що зберігаються в одній архівній установі);
- документи тимчасових строків зберігання;
- документи, документна інформація яких втрачена.
На відміну від діючої редакції постанови, тепер склад відповідної експертної комісії формується за згодою її майбутніх членів.
Крім того, значно розширено функції комісій з проведення експертизи цінності документів, уточнено норми щодо віднесення документів НАФ до унікальних.
Збільшено і правомочність експертної комісії юрособи. Так, разом зі схваленням і поданням до експертно-перевірної комісії держархіву проектів «цінних» документів (описів справ постійного зберігання, внесених до НАФ; описів справ з кадрових питань; номенклатури справ; інструкцій з діловодства тощо), комісія тепер вправі також здійснювати:
- схвалення і подання до експертно-перевірної комісії держархіву переліків проектів проблем (тем), науково-технічна документація яких підлягає внесенню до НАФ;
- схвалення описів справ тривалого (понад 10 років) зберігання, переліків відомостей, що становлять службову інформацію, які складаються органами державної влади, органами місцевого самоврядування, іншими суб’єктами владних повноважень, у т. ч. на виконання делегованих повноважень;
- cхвалення номенклатур справ, описів справ тривалого (понад 10 років) зберігання юросіб, що належать до сфери управління органу вищого рівня та у діяльності яких не утворюються документи НАФ.
Отже, документ спрямований на удосконалення діючих правових норм і механізмів щодо проведення експертизи цінності документів з метою внесення їх до НАФ або вилучення з нього.
Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.