Податківці оприлюднили узагальнену позицію щодо особливостей сплати земельного податку власниками нежитлових приміщень підприємцями–єдиноподатниками. Зокрема, визначено суб’єкти та об’єкти такого оподаткування, підстави та механізм нарахування земельного податку вищезазначеними особами.
Крім того, ДПС нагадала про встановлений чинним законодавством порядок набуття, переходу й посвідчення права власності на земельну ділянку та розташовану на ній нерухомість.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Відмічено, що єдиноподатники–землевласники звільняються від обов’язку нарахування (сплати) та подання податкової звітності із земельного податку за земельні ділянки, що використовуються ними для провадження господарської діяльності.
Звільненню від оподаткування підлягають і фізичні особи — підприємці (власники нежитлових приміщень) у разі здійснення ними підприємницької діяльності з надання в оренду будівель, споруд або їх частин за договором оренди одночасно з наданням наймачеві в користування земельної ділянки, на якій вони знаходяться, а також яка прилягає до будівлі або споруди.
Причому підприємці, відповідно до норм ПК, не можуть бути єдиноподатниками, якщо надають в оренду земельні ділянки із загальною площею більше 0,2 га, житлові приміщення із площею більше 100 кв. м, нежитлові приміщення та/або їх частини з площею більше 300 кв. м.
Платнику податків доцільно буде скористатись цією консультацією при прийнятті чи обгрунтуванні перед контролюючим органом рішення стосовно сплати земельного податку.