Податок на нерухомість почне діяти з 01.01.2013

Податківці нагадали, що з 01.01.2013 почне діяти податок на нерухоме майно

Податківці нагадали, що з 01.01.2013 почне діяти податок на нерухоме майно (далі — податок).

Платниками податку є фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової нерухомості (будівлі, що віднесені до житлового фонду, дачні та садові будинки), що є об’єктами оподаткування.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Розміри ставки податку будуть встановлювати сільські, селищні та міські ради за 1 кв. м площі об’єкта житлової нерухомості.

Так, якщо житлова площа квартири не перевищує 240 кв. м, а житлова площа будинку не перевищує 500 кв. м розмір ставки податку буде становити не більше 1%.

Якщо житлова площа квартири перевищує 240 кв. м , а житлова площа будинку — 500 кв. м, розмір ставки податку буде становити 2,7%.

Звільняються від оподаткування квартира площею до 120 кв. м, житловий будинок площею до 250 кв. м, садовий, дачний будинок, які належать багатодітним та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей.

Крім того, фізичні особи один раз на рік можуть скористуватись пільгою для одного об’єкта нерухомості, зменшивши базу оподаткування для квартир на 120 кв. м, для будинків — на 250 кв. м.

Для фізичних осіб податок будуть нараховувати органи ДПС за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості, на підставі відомостей органів Державної реєстрації прав на нерухоме майно. Податок сплачуватиметься фізичними особами до 1 липня звітного року. Після отримання фізособою від органів ДПС податкового повідомлення — рішення, вона повинна сплатити податок, визначений у цьому рішенні, протягом 60-ти календарних днів від дня його вручення. Якщо податкове повідомлення — рішення не було вручено платнику податків, це не звільняє його від обов’язку сплатити податок у встановлені строки (тобто до 1 липня).

Для юридичних осіб визначено, що вони самостійно розраховують податок станом на 1 січня кожного року та подають декларацію до органів ДПС за місцезнаходженням об’єкта оподаткування до 1 лютого. Сплачують податок щоквартально авансовими внесками до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відобразити простій і відпустку за свій рахунок у об’єднаному звіті з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Відпустка за свій рахунок та простій — реалії військового стану. Щоб уникнути фінансових «сюрпризів» та бездоганно заповнити об’єднаний звіт, консультація стане вашим незамінним помічником з практичними кейсами та детальними прикладами
76430

Реєстраційна заява платника ПДВ

У статті усе про реєстраційну заяву платника ПДВ: бланк реєстраційної заяви платника ПДВ, зразок реєстраційної заяви платника ПДВ, алгоритм заповнення заяви
73437

Камеральні перевірки: строки, штрафи та заперечення результатів

Камеральних перевірок ніхто не може уникнути. Якщо з вашою звітністю будуть проблеми, отримаєте акт від податкової, а за ним і податкове повідомлення-рішення. Дізнайтеся, що таке камеральна перевірка, як штрафують і чи можна подати заперечення до акту камеральної перевірки
18800

Мінімальна зарплата 2025: на які виплати впливає

Мінімальна зарплата на весь 2025 рік визначена у розмірі 8000 грн на місяць та 48 грн на годину. На що впливає мінімальна зарплата у 2025 році, зокрема податки, ЄСВ, розрахунок лікарняних і декретних, «трудові» штрафи — в огляді
16236

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 6 серпня 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
8246

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді