Компенсація за невикористану відпустку при звільненні сумісника
Чи нараховується суміснику при звільненні компенсація за невикористану відпустку?
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Працівник, з яким укладено трудовий договір на роботу за сумісництвом, перебуває у трудових відносинах з підприємством і тому має право на оплачувану щорічну відпустку. Це узгоджується також із статтею 56 Кодексу законів про працю України (КЗпП), оскільки робота за сумісництвом є одним з різновидів роботи на умовах неповного робочого часу.
Роботодавець і працівник, який працює на умовах сумісництва, зобов’язані виконувати норми законодавства, що регулює порядок надання щорічних відпусток. Надання щорічних відпусток та компенсації за їх невикористання передбачено статтями 56, 83 КЗпП та Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 №504/96-ВР (далі— Закон №504), згідно з якими робота за сумісництвом не обмежує трудових прав працівників, тому вони мають право на відпустку повної тривалості.
У разі звільнення працівник має право на отримання грошової компенсації за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткових відпусток працівникам, які мають дітей, що передбачено статтями 83 КЗпП та 24 Закону №504.
Обчислення середньої заробітної плати для оплати відпусток здійснюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 №100.
Отже, суміснику при звільненні повинна бути нарахована та оплачена компенсація за невикористану відпустку на загальних підставах.