Зміни у відчуженні держмайна

Внесено зміни до Порядку відчуження об’єктів державної власності

Внесено зміни до Порядку відчуження об’єктів державної власності. Зокрема, тепер організатором продажу нерухомого майна визнано Фонд держмайна, а не визначену ним юрособу, як в діючій редакції. У зв’язку з цим доповнено норми щодо повноважень фонду в організації аукціону та порядок його звітування про результати до Мінфіну.

Окремо винесено поняття «ліцитатора», як призначеної організатором аукціону особи, що володіє технікою проведення торгів і веде аукціон в установленому порядку.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Розширено перелік інформації, яка подається СГ для отримання згоди на відчуження майна. Причому тепер дозволено протягом 25 робочих днів за пропозицією уповноважених органів усувати недоліки в поданих документах.

Доповнено перелік підстав відмови в наданні згоди або погодженні на відчуження майна.

Визначено граничний термін дії погоджувального висновку про вартість майна — не більше 12 місяців з дати його надходження.

Відмінено можливість продажу державного майна через біржу.

По-новому викладено, які відомості повинна містити інформація про майно, що підлягає продажу.

Встановлено вичерпний перелік документів, необхідних для участі юр- та фізосіб в аукціоні з продажу об’єктів державного майна.

Уточнено кінцевий строк прийняття заяв про участь в аукціоні — 3 робочі дні до початку його проведення (зараз — просто 3 дні).

Детально розписано процедуру та строки надіслання і погодження протоколу аукціону.

Змінено і доповнено умови, за яких аукціон вважається таким, що не відбувся.

Важливим є продовження строку, протягом якого укладається договір купівлі-продажу між переможцем аукціону і СГ (з 10 днів до 30 календарних днів з дати затвердження відповідного договору).

Отже, такі зміни повинні впорядкувати існуючий механізм відчуження СГ об’єктів державної власності, врегулювати процедурні питання, які значно ускладнюють, а подекуди й унеможливлюють реалізацію державного майна.

Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відобразити простій і відпустку за свій рахунок у об’єднаному звіті з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Відпустка за свій рахунок та простій — реалії військового стану. Щоб уникнути фінансових «сюрпризів» та бездоганно заповнити об’єднаний звіт, консультація стане вашим незамінним помічником з практичними кейсами та детальними прикладами
76421

Реєстраційна заява платника ПДВ

У статті усе про реєстраційну заяву платника ПДВ: бланк реєстраційної заяви платника ПДВ, зразок реєстраційної заяви платника ПДВ, алгоритм заповнення заяви
73433

Камеральні перевірки: строки, штрафи та заперечення результатів

Камеральних перевірок ніхто не може уникнути. Якщо з вашою звітністю будуть проблеми, отримаєте акт від податкової, а за ним і податкове повідомлення-рішення. Дізнайтеся, що таке камеральна перевірка, як штрафують і чи можна подати заперечення до акту камеральної перевірки
18796

Мінімальна зарплата 2025: на які виплати впливає

Мінімальна зарплата на весь 2025 рік визначена у розмірі 8000 грн на місяць та 48 грн на годину. На що впливає мінімальна зарплата у 2025 році, зокрема податки, ЄСВ, розрахунок лікарняних і декретних, «трудові» штрафи — в огляді
16186

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 6 серпня 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
8246

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді