Внесено зміни до Порядку відчуження об’єктів державної власності. Зокрема, тепер організатором продажу нерухомого майна визнано Фонд держмайна, а не визначену ним юрособу, як в діючій редакції. У зв’язку з цим доповнено норми щодо повноважень фонду в організації аукціону та порядок його звітування про результати до Мінфіну.
Окремо винесено поняття «ліцитатора», як призначеної організатором аукціону особи, що володіє технікою проведення торгів і веде аукціон в установленому порядку.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Розширено перелік інформації, яка подається СГ для отримання згоди на відчуження майна. Причому тепер дозволено протягом 25 робочих днів за пропозицією уповноважених органів усувати недоліки в поданих документах.
Доповнено перелік підстав відмови в наданні згоди або погодженні на відчуження майна.
Визначено граничний термін дії погоджувального висновку про вартість майна — не більше 12 місяців з дати його надходження.
Відмінено можливість продажу державного майна через біржу.
По-новому викладено, які відомості повинна містити інформація про майно, що підлягає продажу.
Встановлено вичерпний перелік документів, необхідних для участі юр- та фізосіб в аукціоні з продажу об’єктів державного майна.
Уточнено кінцевий строк прийняття заяв про участь в аукціоні — 3 робочі дні до початку його проведення (зараз — просто 3 дні).
Детально розписано процедуру та строки надіслання і погодження протоколу аукціону.
Змінено і доповнено умови, за яких аукціон вважається таким, що не відбувся.
Важливим є продовження строку, протягом якого укладається договір купівлі-продажу між переможцем аукціону і СГ (з 10 днів до 30 календарних днів з дати затвердження відповідного договору).
Отже, такі зміни повинні впорядкувати існуючий механізм відчуження СГ об’єктів державної власності, врегулювати процедурні питання, які значно ускладнюють, а подекуди й унеможливлюють реалізацію державного майна.
Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.