Довідка-розрахунок на виплату зарплати: чи можна подати в е-формі
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму
Порядок прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати затвердив Мінфін наказом від 16.09.2022 № 291 (далі — Порядок).
Зокрема, визначили, що довідку-розрахунок на виплату заробітної плати складає платник ЄСВ за формою згідно з додатком 1 до Порядку.
Контролюючі органи невідкладно погоджують довідку-розрахунок в електронній або паперовій формі, надану платником ЄСВ.
Контролюючі органи відмовляють у погодженні за умови:
- невідповідності довідки-розрахунку формі, визначеній у додатку 1 до Порядку;
- недостовірності викладеної в довідці-розрахунку інформації;
- подання довідки-розрахунку до контролюючого органу не за місцем взяття на облік платника ЄСВ.
Після ліквідації МСЕК із 01.01.2025 інвалідність особи підтверджують витягом із рішення експертної команди. Цей документ не згаданий серед тих, що дають роботодавцеві право застосувати пільгову ставку ЄСВ 8,41%. Нарешті посадовці виправили цю нормативну прогалину
Один примірник погодженої довідки-розрахунку в паперовій формі надають обслуговуючому надавачу платіжних послуг, другий — контролюючому органу, третій — залишається у платника ЄСВ.
Після надходження електронного документа здійснюється його автоматизована перевірка.
Інформацію щодо отримання та дати реєстрації довідки-розрахунку в контролюючому органі платник податків може переглянути у вкладці «Вхідні» розділу «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету. Також квитанції щодо приймання та обробки можна переглянути в розділі «Перегляд звітності» та розділі «Введення звітності». Дату реєстрації довідки-розрахунку вважають днем її отримання контролюючим органом.
Погоджену довідку-розрахунок в електронній формі (або відмову у погодженні) невідкладно направляє контролюючий орган платнику ЄСВ в Електронний кабінет.