Як подати заяву про бажання або відмову отримувати документ через Е-кабінет

Режим «Введення звітності» приватної частини Е-кабінету надає можливість створити платникам податкову звітність, зокрема «Заяву про бажання отримувати документ через Електронний кабінет» (J/F 1391602)

Як подати заяву про бажання або відмову отримувати документ через Е-кабінет

Порядок функціонування Електронного кабінету затвердив Мінфін наказом від 14.07.2017 № 637 (далі — наказ № 637).

Форми Заяви про бажання отримувати документ через Електронний кабінет та Заяви про відмову отримувати документ через Електронний кабінет затвердили наказом № 637.

Вхід до Електронного кабінету здійснюйте за адресою: https://cabinet.taх.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.

У режимі «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету платники мають можливість створити податкову, фінансову, статистичну звітності, звітності з ЄСВ. Зокрема «Заяви про бажання отримувати документ через Електронний кабінет» (J/F 1391602) та «Заяви про відмову отримувати документ через Електронний кабінет» (J/F 1391702), і подати їх до контролюючих органів.

Подання звітності та листування з ДПС через Е-кабінет

Щоб подати Заяву про бажання отримувати документ через Електронний кабінет або Заяву про відмову отримувати документ через Електронний кабінет:

1. Увійдіть до приватної частини Електронного кабінету.

Вхід до приватної частини Електронного кабінету здійснюйте після проходження електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через Інтегровану систему електронної ідентифікації — id.gov.ua (MobileID та BankID), за допомогою Дія Підпис або «хмарного» кваліфікованого електронного підпису.

2. Оберіть режим «Введення звітності».

У панелі інструментів режиму «Введення звітності» натисніть Створити.

Оберіть рік, місяць у якому формуєте та подаєте заяву та тип звітності (F(J) 13 Запити). Зі списку документів оберіть форму заяви (F/J 1391602 — Заява про бажання отримувати документ через Електронний кабінет або F/J 1391702 — Заява про відмову отримувати документ через Електронний кабінет);

Поля регіон та район заповнюються автоматично.

3. Заповніть форму документа.

У формі заяви вкажіть електронну адресу, реєстраційні дані платника податків заповнюються автоматично.

Перевірте, чи правильно заповнили поля заяви. Для цього натисніть Перевірити.

Як заву заповнили успішно, то натисніть Зберегти.

4. Підпишіть та відправте документ до контролюючого органу.

Підписати документ можете за допомогою кваліфікованого електронного підпису або «хмарного» кваліфікованого електронного підпису. Відправте підписану заяву.

Через певний час отримаєте: Відповідь № 1 ( Квитанція №1, яка засвідчує факт і час отримання електронного документа), Відповідь № 2 (Квитанція № 2, яка засвідчує факт і час приймання (неприймання) чи реєстрації електронного документа).

Отриману Квитанцію №2 можете переглянути та завантажити у підрежимі «Вхідні» режиму «Вхідні/вихідні документи».

Платник податків один раз протягом року може надіслати контролюючому органу через Електронний кабінет заяву про відмову отримувати документ через Електронний кабінет за формою згідно з додатком 4 до наказу № 637.

За інформацією ДПС по роботі з ВПП


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1675

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
365464

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41667

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді