Автоматична постановка на військовий облік: як діяти в разі помилок
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму
В Україні діє механізм, який дозволяє ставити громадян на військовий облік автоматично, без відвідування ТЦК. Це стало можливим після внесення змін до постанови КМУ «Про реалізацію експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів» від 16.08.2024 № 932.
Автоматична постановка на військовий облік заощаджує час військовозобовʼязаним, оскільки їм не треба стояти в чергах, збирати папери та проходити військово-лікарську комісію для постановки на облік. Також це полегшує роботу працівникам ТЦК, оскільки зменшує адміністративну рутину і дає змогу зосередитись на питаннях мобілізації.
Окрім того, завдяки цим змінам вдалося поставити на облік українців за кордоном та розблокувати їм видачу паспортів, а також українців від 17 до 25 років, яким треба ставати на облік в цей період.
Однак інколи трапляються випадки, коли на облік потрапляють люди, які давно виключені з нього. Або ті, що стоять на обліку, але без позначки в реєстрі Оберіг. Таке відбувається через великий обсяг мобілізаційної роботи та людський фактор: наприклад, оператор ТЦК не вніс ідентифікатор особи в реєстр.
У такому разі необхідно звернутися до ТЦК. Розвʼязати проблему допоможуть працівники ТЦК. Для цього необхідно принести всі документи, що підтверджують виключення з обліку або причину зняття, або довести свою належність до іншого ТЦК.