Працівник працює в режимі неповного робочого дня. Податківці нагадали за яких умов він може скористатися правом на податкову соціальну пільгу (ПСП)

Платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (п. 169.1 Податкового кодексу України).
У 2025 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу (далі — ПСП), становить 4 240,00 грн (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 3 028,00 грн × 1,4).
Тобто, фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на ПСП за умови, якщо розмір її заробітної плати не перевищує граничного розміру для отримання ПСП.
За інформацією ДПС у Житомирській області
Експерт розрахував усі базові показники для зарплатних розрахунків із 01.01.2025. Користуйтеся ними, коли розраховуватимете зарплату, ЄСВ, лікарняні та ПСП
У статті знайдете зразок заяви про застосування податкової соціальної пільги, а також бланк заяви про застосування податкової соціальної пільги
Зміна прожиткового мінімуму на початку року оновлює й податкові соціальні пільги (ПСП). Яким є розмір податкової соціальної пільги у 2024—2025 рр., коли вона нараховується, «дитячі» ПСП, документи для отримання пільги, приклади застосування ПСП, її особливості у одиноких матерів, працюючих студентів, «афганців», «чорнобильців», «АТОвців», пенсіонерів, осіб з інвалідністю – у консультації
Щороку змінюється низка показників, які впливають на соціальні гарантії – це, в першу чергу, мінімальна зарплата та прожитковий мінімум. Впливають вони й на податкову соціальну пільгу, яка використовується при розрахунку податку на доходи фізичних осіб з зарплати працівників. Хто має право на податкову соціальну пільга у 2019 році, чому дорівнює податкова соціальна пільга 2019 – відповіді знайдете у цьому огляді.
Комірник Іван Васильович іде у відпустку з 14.08.2017. За дев’ять робочих днів бухгалтер Марія Семенівна нарахувала йому зарплату, за інші 18 календарних днів — відпускні. Іван Васильович виховує двох неповнолітніх дітей, тому написав заяву на застосування податкової соціальної пільги. Допоможемо Марії Семенівні правильно її застосувати.