Якою мовою виписувати податкові накладні за наявності регіональної мови
Чи можна виписувати податкові накладні російською мовою в області, де її визнано регіональною?
Відповідно до пункту 201.2 Податкового кодексу України (ПК) форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики. Тому звернемось до норм Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 01.11.2011 №1379 (далі — Порядок №1379).
Пунктом 2 Порядку №1379 встановлено, що податкова накладна заповнюється державною мовою за встановленою формою шляхом:
- або видруковування такої форми з подальшим заповненням її платником податку на додану вартість розбірливим почерком ручкою з чорнилом (пастою) синього або чорного кольору без підчисток і виправлень тексту та цифрових даних;
- або заповнення її в електронному вигляді з подальшим видруковуванням. Друкована податкова накладна може бути як з клітинками, так і без них.
Крім цього, в пункті 6.3 Порядку №1379 зазначено, що податкова накладна не дає права покупцю на віднесення сум податку на додану вартість до податкового кредиту, якщо її складено з порушенням порядку заповнення.
Нагадаємо, що статтею 10 Конституції України визначено, що державною мовою в Україні є українська мова.
Тепер про Закон України «Про засади державної мовної політики» від 03.07.2012 №5029-VI (далі — Закон №5029).
Пунктом 1 статті 18 Закону №5029 визначено, що в економічній і соціальній діяльності державних підприємств, установ та організацій основною мовою є державна мова, а також вільно використовуються російська та інші регіональні мови або мови меншин. Тобто, цим Законом державна мова не відміняється.
Таким чином, враховуючи вищезазначене, заповнювати податкову накладну необхідно українською мовою.