На кого из плательщиков Порядок № 496 не будет действовать.
СКАЧАТЬ ОБРАЗЕЦ ⏩
С 26.11.2021 действует приказ Минфина от 03.09.2021 № 496, которым утвердили Порядок учета товарных запасов для ФЛП, в т.ч. единщиков (далее – Порядок).
Обратите внимание, Порядок №496 не распространяет свое действие на плательщиков единого налога 1 группы. Поэтому они не обязаны использовать РРО/ПРРО и вести учет товарных запасов.
Из общего числа плательщиков единого налога 2-4 групп Порядок № 496 распространяет свое действие исключительно на плательщиков, определенных пунктом 61 подраздела 10 Раздела ХХ Налогового кодекса Украины, которые осуществляют:
- реализацию технично-сложных бытовых товаров, подлежащих гарантийному ремонту;
- реализацию лекарственных средств, изделий медицинского назначения;
- реализацию ювелирных и бытовых изделий из драгоценных металлов, драгоценных камней, драгоценных камней органогенного образования и полудрагоценных камней.
Вместе с этим Порядок № 496 распространяет свое действие на ФЛП-единщиков 3 группы, зарегистрированных плательщиками НДС.
В то же время, Порядок № 496 устанавливает обязанность ведения учета товарных запасов по месту их реализации для ФЛП, которые используют общую систему налогообложения и осуществляют свою деятельность в сфере торговли, общественного питания и услуг.
По информации ГНС
Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
Земля є специфічним об’єктом обліку, з яким має справу далеко не кожне підприємство. Як провести інвентаризацію земель та відобразити земельні ділянки в обліку підприємства, — в цій консультації
Роботодавці мають добру традицію дарувати своїм працівникам та їхнім дітям подарунки у негрошовій формі, особливо — напередодні зимових свят. Розберемо, які особливості оподаткування подарунків працівникам у натуральній формі
ЗЕД — це проста абревіатура яка охоплює господарські операції зовнішньо-економічної діяльності. Вони досить специфічні і включають не тільки сам експорт-імпорт, але й облік реалізації та продаж іноземної валюти. У консультації про зовнішньоекономічну діяльність в України, коли треба отримувати ліцензію, граничні строки розрахунків у ЗЕД 2024, оподаткування ЗЕД і відповідальність за порушення
Консультація допоможе оформити бухдовідку якщо затримуються документи від контрагента, треба виправити помилку або задокументувати госпоперацію, коли немає типової форми первинки. Як застосовувати бухдовідку — вчергове роз’яснив Мінфін, а експерт підготувала колекцію зразків бухдовідок для різноманітних ситуацій