Хто з ФОПів (не) повинен вести товарний облік запасів

UA RU

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

На кого з платників Порядок № 496 не діятиме.

Хто з ФОПів (не) повинен вести товарний облік запасів

Зразок заповнення Форми обліку

СКАЧАТИ ЗРАЗОК ⏩

З 26.11.2021 чинний наказ Мінфіну від 03.09.2021 № 496, яким затвердили Порядок обліку товарних запасів для ФОПів, у т.ч. єдинників (далі – Порядок).

Зверніть увагу, Порядок № 496 не поширює свою дію на платників єдиного податку 1 групи. Тому вони не зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО та вести облік товарних запасів.

Із загального числа платників єдиного податку 2-4 груп, Порядок № 496 поширює свою дію виключно на платників, визначених пунктом 61 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України, які здійснюють:

  • реалізацію технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Разом з цим Порядок № 496 поширює свою дію на ФОП-єдинників 3 групи, які зареєстровані платниками ПДВ.

У той же час Порядок № 496 встановлює обов’язок ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації для ФОП, які використовують загальну систему оподаткування та здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як діяти, якщо виникла пересортиця

Причиною нестач або лишків ТМЦ може бути й звичайна плутанина під час здійснення операцій з окремими видами запасів. У такій ситуації, найпевніше, маємо справу з пересортицею. А взаємозалік інвентаризаційних різниць провести можна не завжди. За яких умов це дозволено і якими будуть податкові наслідки пересортиці — у статті
8315

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 01.07.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
16109

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12087

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді