Коли відобразити у ПДВ-декларації розрахунок коригування для виправлення ставки з 20% на 7%

91
Автор
провідний експерт з податкового обліку Експертус Головбух

Запитання

Чи потрібно робити уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ за червень 2023 року, якщо зробили в квітні розрахунок коригування до податкової накладної за червень у зв’язку із неправильним застосуванням у ній ставки ПДВ — 20% замість 7%?

Відповідь

Порядок відображення розрахунку коригування (РК) у декларації різниться для покупця та продавця. Розглянемо цю ситуацію з обох боків з огляду на правила коригування зі статті 192 Податкового кодексу України (ПК).

У покупця. Податкова накладна (ПН) із помилковою ставкою податку не дає права на податковий кредит, допоки продавець її не виправить. Отже, покупець мусить відкласти відображення податкового кредиту за ПН із помилковою ставкою до моменту реєстрації РК.

Якщо покупець відобразив податковий кредит за такою ПН у декларації, він має виправити помилку і зменшити податковий кредит. Для цього доведеться подати уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ за той період, за який відобразили податковий кредит на підставі ПН із помилкою. Після реєстрації РК до ПН із помилкою покупець матиме право відобразити податковий кредит з урахуванням строку 365 календарних днів від дати складання ПН (п. 198.6 ПК).

У продавця. Продавцеві не потрібно подавати уточнюючого розрахунку, щоб зменшити ПДВ за декларацією, у якій відобразив зобов’язання з ПДВ за ПН із помилкою. Зменшити податкові зобов’язання він матиме право лише після реєстрації РК до такої ПН у Єдиному реєстрі податкових накладних (пп. 192.1.1 ПК). При цьому таке зменшення має показати у декларації того періоду, коли:

  • складено РК — якщо його своєчасно зареєстрували;
  • РК зареєстрували — якщо його зареєстрували з порушенням граничних строків реєстрації.

Саме за такий порядок відображення у декларації з ПДВ коригувань податкового кредиту та податкового зобов’язання висловилися податківці (ЗІР, категорія 101.24)

 

Отримайте відповідь на своє запитання через онлайн-помічник Системи «Експертус Головбух».

Оформте передплату й отримайте безлімітну експертну підтримку користувачів VIP-версії Системи!

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заповнення додатку 6 до декларації з ПДВ

Що таке додаток 6 до декларації з ПДВ? У Додатку 6 наводьте розрахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях. Покроково розберемо заповнення кожного рядка Додатка 6 до декларації з ПДВ з урахуванням останніх змін, внесених до форм ПДВ-звітності
104

Додаток 5 до декларації з ПДВ: приклад заповнення

Додаток 5 до декларації ПДВ потрібно подавати для відображення звільнених від ПДВ операцій. Покроково розберемо заповнення Додатка 5 до декларації з ПДВ, допоможемо заповнити додаток з першого разу та без помилок
1303

Додаток 4 до декларації з ПДВ: алгоритм заповнення

Додаток 4 до декларації ПДВ подавайте для повернення суми бюджетного відшкодування та/або коштів на рахунку у СЕА ПДВ. Покроково розберемо заповнення кожного рядка Додатка 4 до декларації з ПДВ з урахуванням останніх змін, внесених до форм ПДВ-звітності. Пояснення експерта з конкретними вказівками і засторогами допоможуть заповнити додаток 4 ПДВ з першого разу та без помилок
652

Додаток 3 до декларації з ПДВ: як заповнити

Додаток 3 подавайте у разі заявлення бюджетного відшкодування. Покроково розберемо заповнення кожного рядка Додатка 3 до декларації з ПДВ з урахуванням останніх змін, внесених до форм ПДВ-звітності. Пояснення експерта з конкретними вказівками і засторогами допоможуть заповнити додаток з першого разу та без помилок
700