Подання звітності за КОРО та РК: нюанси вихідних та свят
Запитання
Чи підлягає перенесенню останній день терміну подання звітності, пов’язаної із використанням КОРО (РК), якщо він припадає на вихідний та/або святковий день?
Відповідь
Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосовуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов’язані подавати до контролюючих органів звітність, пов’язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця (абз. 1 п. 7 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР).
При цьому, подання Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за формою № ЗВР-1 передбачили Порядком подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), затвердженим наказом Мінфіну від 21.01.2016 № 13.
Якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону в місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день (п. 5 ст. 254 Цивільного кодексу України).
Крім того, пунктом 6 статті 120 Кодексу адміністративного судочинства України визначили, що якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.
Отже, якщо закінчення строку подання звітності, пов’язаної із застосуванням КОРО (РК), припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.