Чи враховують переплату з податку на прибуток в оплату авансового внеску при виплаті дивідендів
Запитання
Чи враховується надміру сплачена сума з податку на прибуток в оплату авансового внеску з податку на прибуток, нарахованого на суму дивідендів?
Відповідь
Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення затвердив Мінфін наказом від 22.03.2023 № 148; далі — Порядок № 148).
Сплата податків, зборів, митних, інших платежів, ЄСВ, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави платником на бюджетні/небюджетні/єдиний/депозитний рахунки оформлюють за кожним напрямом перерахування та кожним кодом виду сплати окремою платіжною інструкцією (п. 3 розд. ІІ Порядку № 148).
У полі «Код виду сплати» платіжної інструкції платник заповнює код виду сплати, визначений Переліком кодів видів сплати, які використовуються платниками, згідно з додатком 1 до Порядку № 148.
Перелік передбачає, зокрема, такі коди виду сплати, як:
- 101 — сплата суми податків, зборів, платежів, ЄСВ;
- 125 — авансові внески, нараховані на суму дивідендів та прирівняних до них платежів.
Тобто, податок на прибуток та авансові внески, нараховані на суму дивідендів та прирівняних до них платежів, сплачують з різними кодами виду сплати.
Отже, врахування наявної помилково та/або надміру сплаченої суми з податку на прибуток в оплату авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів не передбачили.
З урахуванням положення пункту 43.3 Податкового кодексу України платник може повернути суми грошового зобов’язання на підставі заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені.