Бухоблік підприємства веде аудиторська фірма: нюанси заповнення заяви № 1-ОПП

181

Запитання

Як заповнити розділ 10 «Головний бухгалтер» заяви за формою № 1-ОПП, якщо бухгалтерський облік підприємства ведеться аудиторською фірмою?

Відповідь

Відомості про взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників, подають до контролюючих органів у заяві (для юридичних осіб та відокремлених підрозділів) за формою № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку». При цьому заповнюють розділи 1, 2, 4 та 10 заяви № 1-ОПП (п. 9.3 розд. IX Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588).

Платники податків можуть подати заяву № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» засобами електронного зв’язку в електронній формі.

Відповідальність за організацію бухобліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством, або власник відповідно до законодавства та установчих документів (ч. 3 ст. 8 розд. ІІІ Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV; далі — Закон про бухоблік).

Для забезпечення ведення бухобліку, підприємство самостійно обирає форми його організації, зокрема, СПД, самозайнятою особою, що провадять діяльність у сфері бухгалтерського обліку та/або аудиторської діяльності (ч. 4 ст. 8 розд. ІІІ Закону про бухоблік).

Так однією із форм ведення бухобліку є введення до штату підприємства посади бухгалтера, іншою формою є ведення бухобліку на договірних засадах.

Національна сертифікація бухгалтерів — 2025

В розділі 10 заяви 1-ОПП вказуйте інформацію саме про таку особу:

  • прізвище, ім’я, по батькові;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серії (за наявності) та номера паспорта (лише для фізосіб-платників податків, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта);
  • дата призначення на посаду;
  • номера телефону, факсу.

Якщо на підприємстві не призначили таку особу, то лише керівник несе відповідальність за ведення бухобліку підприємства.

У такому разі в розділі 10 заяви № 1-ОПП вказуйте дані про керівника підприємства, якщо бухоблік веде аудиторська фірма на договірних засадах із керівником.

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4869

Інвентаризація земель

Земля є специфічним об’єктом обліку, з яким має справу далеко не кожне підприємство. Як провести інвентаризацію земель та відобразити земельні ділянки в обліку підприємства, — в цій консультації
5559

Подарунки працівникам: оподаткування

Роботодавці мають добру традицію дарувати своїм працівникам та їхнім дітям подарунки у негрошовій формі, особливо — напередодні зимових свят. Розберемо, які особливості оподаткування подарунків працівникам у натуральній формі
74

Зовнішньоекономічна діяльність 2024

ЗЕД — це проста абревіатура яка охоплює господарські операції зовнішньо-економічної діяльності. Вони досить специфічні і включають не тільки сам експорт-імпорт, але й облік реалізації та продаж іноземної валюти. У консультації про зовнішньоекономічну діяльність в України, коли треба отримувати ліцензію, граничні строки розрахунків у ЗЕД 2024, оподаткування ЗЕД і відповідальність за порушення
38173

Бухгалтерська довідка: коли та як складати

Консультація допоможе оформити бухдовідку якщо затримуються документи від контрагента, треба виправити помилку або задокументувати госпоперацію, коли немає типової форми первинки. Як застосовувати бухдовідку — вчергове роз’яснив Мінфін, а експерт підготувала колекцію зразків бухдовідок для різноманітних ситуацій
87834