Бухоблік підприємства веде аудиторська фірма: нюанси заповнення заяви № 1-ОПП

54

Запитання

Як заповнити розділ 10 «Головний бухгалтер» заяви за формою № 1-ОПП, якщо бухгалтерський облік підприємства ведеться аудиторською фірмою?

Відповідь

Відомості про взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників, подають до контролюючих органів у заяві (для юридичних осіб та відокремлених підрозділів) за формою № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку». При цьому заповнюють розділи 1, 2, 4 та 10 заяви № 1-ОПП (п. 9.3 розд. IX Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588).

Платники податків можуть подати заяву № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» засобами електронного зв’язку в електронній формі.

Відповідальність за організацію бухобліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством, або власник відповідно до законодавства та установчих документів (ч. 3 ст. 8 розд. ІІІ Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV; далі — Закон про бухоблік).

Для забезпечення ведення бухобліку, підприємство самостійно обирає форми його організації, зокрема, СПД, самозайнятою особою, що провадять діяльність у сфері бухгалтерського обліку та/або аудиторської діяльності (ч. 4 ст. 8 розд. ІІІ Закону про бухоблік).

Так однією із форм ведення бухобліку є введення до штату підприємства посади бухгалтера, іншою формою є ведення бухобліку на договірних засадах.

Національна сертифікація бухгалтерів — 2025

В розділі 10 заяви 1-ОПП вказуйте інформацію саме про таку особу:

  • прізвище, ім’я, по батькові;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серії (за наявності) та номера паспорта (лише для фізосіб-платників податків, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта);
  • дата призначення на посаду;
  • номера телефону, факсу.

Якщо на підприємстві не призначили таку особу, то лише керівник несе відповідальність за ведення бухобліку підприємства.

У такому разі в розділі 10 заяви № 1-ОПП вказуйте дані про керівника підприємства, якщо бухоблік веде аудиторська фірма на договірних засадах із керівником.

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Бухгалтерський вебінар

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне для бухгалтера у жовтні 2024

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у жовтні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники, які вплинуть на роботу бухгалтера у жовтні
105

Довідники податкових пільг 2024

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 30.09.2024 року. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо, а також визначено строки дії пільг
11143

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
15136

Міжнародний день бухгалтера: розпочинаємо підготовку

Міжнароодний день бухгаалтера, або Міжнароодний день бухгалтерії — професійне свято бухгалтерів, яке відзначаємо щорічно 10 листопада. Здавалося б, часу ще вдосталь, проте готуватися до такої важливої дати потрібно вже тепер! Спеціально до події ми підготували для вас п'ять порад, як незвично провести Міжнародний день бухгалтера 2024
3130