Як розраховують офіційний курс гривні при визначенні податкових зобов’язань з акцизного податку при реалізації пального

225

Запитання

На яку дату суб’єкти господарювання, визначені платниками акцизного податку як «особи, які реалізують пальне», розраховують офіційний курс гривні до іноземної валюти при визначенні в декларації з акцизного податку податкових зобов’язань при реалізації пального?

Відповідь

Платником акцизного податку є особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), постійне представництво, які реалізують пальне або спирт етиловий (пп. 212.1.15 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Визначили, зокрема, що податок з товарів (продукції), вироблених на митній території України, на які встановили ставки податку в іноземній валюті, сплачують у національній валюті і розраховують за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ, що діє на перший день кварталу, в якому реалізують товар (продукцію), і залишають незмінним протягом кварталу (п. 217.3 ПК).

Ставки акцизного податку на пальне встановили підпунктом 215.3.4 ПК у євро за 1000 літрів, приведених до t 15° C.

Товари, поміщені у митний режим імпорту, набувають статусу українських товарів (ст. 76 Митного кодексу України; далі — МК).

Підтвердженням українського статусу товарів, зазначених у статті 76 МК, є митна декларація, за якою ці товари випустили у вільний обіг.

Отже, для визначення суми податкових зобов’язань в декларації з акцизного податку особи, визначені платниками податку, використовують офіційний курс гривні до іноземної валюти, встановлений НБУ, що діє на перший день кварталу, в якому на митній території України реалізують пальне. Курс залишається незмінним протягом кварталу незалежно від походження пального (виробленого на митній території України або імпортованого).

За інформацією ДПС у Чернівецькій області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2738

Ставки акцизного податку на пальне, акцизний склад, проміжні продукти: вересневі зміни

Тримайте інформацію про ставки акцизного податку на пальне, що діють із 1 вересня, та новий критерій, коли не виникає акцизний склад. Про всі нововведення за Законом № 3878 читайте в огляді експерта
933

Акцизний податок 2024

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану – у цьому огляді
98549