Як резидентам Дія Сіті оподатковувати співпрацю з платниками єдиного податку із 2024 року

673
Автор
шеф-редактор Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

Із 2024 року витрати на придбання в єдинників підпадають під оподаткування як для резидентів Дія Сіті — платників на загальних умовах, так і для тих, хто обрав особливі умови оподаткування. Яка сума потрапить під оподаткування?

Відповідь

Із 1 січня 2024 року запрацювали норми ПК, які передбачають окремі правила оподаткування операцій, проведених із платниками єдиного податку. Вони діють як для резидентів Дія Сіті, які сплачують податок на прибуток на загальних підставах, так і для тих, хто сплачує податок на особливих умовах (тобто платників так званого «податку на виведений капітал»).  

Із 2024 року резиденти Дія Сіті, які придбавають майно, роботи, послуги у платників єдиного податку, оподатковують вартість такого придбання в розмірі, що перевищує 20% суми витрат від будь-якої діяльності, визначених за показниками Звіту про фінансові результати за попередній річний звітний період.  

При цьому платники податку на загальних підставах реалізують це правило через збільшувальне коригування. Це означає, що проводити його мають лише ті резиденти Дія Сіті — платники на загальних підставах, які зобов’язані застосовувати коригувальні різниці з розділу ІІІ ПК, або роблять це добровільно.  

Натомість резиденти Дія Сіті, які обрали особливі умови оподаткування, у будь-якій ситуації мають оподаткувати таке перевищення податком на виведений капітал за ставкою 9%.  

Зауважимо, у 2024 році діє 50%-ковий ліміт витрат на придбання в єдинників протягом звітного року. Тобто податок на прибуток доведеться сплачувати з придбань, що перевищують 50% минулорічних витрат. А з 2025 року й далі ліміт становитиме 20% минулорічних витрат, як передбачено в підпунктах 140.5.17 та 135.2.1.15 ПК.

І уточнення для новостворених компаній. Новостворені компанії частку вартості придбань у єдинників (як юросіб, так і фізосіб-підприємців) у поточному календарному році, тобто році створення, обчислюють на підставі показників Звіту про фінансові результати за поточний річний звітний період, а не за попередній.  

Із 1 січня 2024 року запрацювали норми ПК, які передбачають окремі правила оподаткування операцій, проведених із платниками єдиного податку. Вони діють як для резидентів Дія Сіті, які сплачують податок на прибуток на загальних підставах, так і для тих, хто сплачує податок на особливих умовах (тобто платників так званого «податку на виведений капітал»).   Так, починаючи із 2024 року резиденти Дія Сіті, які придбавають майно, роботи, послуги у платників єдиного податку, оподатковують вартість такого придбання в розмірі, що перевищує 20% суми витрат від будь-якої діяльності, визначених за показниками Звіту про фінансові результати за попередній річний звітний період.   При цьому платники податку на загальних підставах реалізують це правило через збільшувальне коригування. Це означає, що проводити його мають лише ті резиденти Дія Сіті — платники на загальних підставах, які зобов’язані застосовувати коригувальні різниці з розділу ІІІ ПК, або роблять це добровільно.   Натомість резиденти Дія Сіті, які обрали особливі умови оподаткування, у будь-якій ситуації мають оподаткувати таке перевищення податком на виведений капітал за ставкою 9%.   Зауважимо, у 2024 році діє 50%-ковий ліміт витрат на придбання в єдинників протягом звітного року. Тобто податок на прибуток доведеться сплачувати з придбань, що перевищують 50% минулорічних витрат. А з 2025 року й далі ліміт становитиме 20% минулорічних витрат, як передбачено в підпунктах 140.5.17 та 135.2.1.15 ПК. + І уточнення для новостворених компаній. Новостворені компанії частку вартості придбань у єдинників (як юросіб, так і фізосіб-підприємців) у поточному календарному році, тобто році створення, обчислюють на підставі показників Звіту про фінансові результати за поточний річний звітний період, а не за попередній.  

Повне або часткове копіювання публікацій журналу для розповсюдження без письмового дозволу редакції журналу ЗАБОРОНЕНО

Джерело: https://egolovbuh.expertus.com.ua/10018579

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
637

Військовий збір з зарплати: які ставки і як вираховувати

Військовий збір в Україні — це платіж, який покликаний збільшувати фінансування ЗСУ через додаткові надходження до бюджету. Про розрахунок та утримання військового збору після прийняття Закону про підвищення податків № 4015, об’єкти оподаткування, платників збору, звітність та штрафи — в огляді
240363

Календар бухгалтера 2025: липень

Липень — це місяць спеки, засмаги, бджіл, відпусток і безперервної роботи бухгалтера. Розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу допоможе виробничий календар на липень 2025, а сплатити податки — податковий календар на липень 2025. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність — на поміч прийде бухгалтерський календар на липень 2025
27865

Туристичний збір в Україні: за якими правилами сплачувати

За якою ставкою справляти туристичний збір 2025, чи подавати декларацію, якщо діяльність не проводилася, які документи підтверджують звільнення від сплати туристичного збору, чи може туристичний збір сплатити туроператор, як бути з туристичним збором платнику єдиного податку — в огляді
56689