Як резидентам Дія Сіті оподатковувати співпрацю з платниками єдиного податку із 2024 року

373
Автор
шеф-редактор Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

Із 2024 року витрати на придбання в єдинників підпадають під оподаткування як для резидентів Дія Сіті — платників на загальних умовах, так і для тих, хто обрав особливі умови оподаткування. Яка сума потрапить під оподаткування?

Відповідь

Із 1 січня 2024 року запрацювали норми ПК, які передбачають окремі правила оподаткування операцій, проведених із платниками єдиного податку. Вони діють як для резидентів Дія Сіті, які сплачують податок на прибуток на загальних підставах, так і для тих, хто сплачує податок на особливих умовах (тобто платників так званого «податку на виведений капітал»).  

Із 2024 року резиденти Дія Сіті, які придбавають майно, роботи, послуги у платників єдиного податку, оподатковують вартість такого придбання в розмірі, що перевищує 20% суми витрат від будь-якої діяльності, визначених за показниками Звіту про фінансові результати за попередній річний звітний період.  

При цьому платники податку на загальних підставах реалізують це правило через збільшувальне коригування. Це означає, що проводити його мають лише ті резиденти Дія Сіті — платники на загальних підставах, які зобов’язані застосовувати коригувальні різниці з розділу ІІІ ПК, або роблять це добровільно.  

Натомість резиденти Дія Сіті, які обрали особливі умови оподаткування, у будь-якій ситуації мають оподаткувати таке перевищення податком на виведений капітал за ставкою 9%.  

Зауважимо, у 2024 році діє 50%-ковий ліміт витрат на придбання в єдинників протягом звітного року. Тобто податок на прибуток доведеться сплачувати з придбань, що перевищують 50% минулорічних витрат. А з 2025 року й далі ліміт становитиме 20% минулорічних витрат, як передбачено в підпунктах 140.5.17 та 135.2.1.15 ПК.

І уточнення для новостворених компаній. Новостворені компанії частку вартості придбань у єдинників (як юросіб, так і фізосіб-підприємців) у поточному календарному році, тобто році створення, обчислюють на підставі показників Звіту про фінансові результати за поточний річний звітний період, а не за попередній.  

Із 1 січня 2024 року запрацювали норми ПК, які передбачають окремі правила оподаткування операцій, проведених із платниками єдиного податку. Вони діють як для резидентів Дія Сіті, які сплачують податок на прибуток на загальних підставах, так і для тих, хто сплачує податок на особливих умовах (тобто платників так званого «податку на виведений капітал»).   Так, починаючи із 2024 року резиденти Дія Сіті, які придбавають майно, роботи, послуги у платників єдиного податку, оподатковують вартість такого придбання в розмірі, що перевищує 20% суми витрат від будь-якої діяльності, визначених за показниками Звіту про фінансові результати за попередній річний звітний період.   При цьому платники податку на загальних підставах реалізують це правило через збільшувальне коригування. Це означає, що проводити його мають лише ті резиденти Дія Сіті — платники на загальних підставах, які зобов’язані застосовувати коригувальні різниці з розділу ІІІ ПК, або роблять це добровільно.   Натомість резиденти Дія Сіті, які обрали особливі умови оподаткування, у будь-якій ситуації мають оподаткувати таке перевищення податком на виведений капітал за ставкою 9%.   Зауважимо, у 2024 році діє 50%-ковий ліміт витрат на придбання в єдинників протягом звітного року. Тобто податок на прибуток доведеться сплачувати з придбань, що перевищують 50% минулорічних витрат. А з 2025 року й далі ліміт становитиме 20% минулорічних витрат, як передбачено в підпунктах 140.5.17 та 135.2.1.15 ПК. + І уточнення для новостворених компаній. Новостворені компанії частку вартості придбань у єдинників (як юросіб, так і фізосіб-підприємців) у поточному календарному році, тобто році створення, обчислюють на підставі показників Звіту про фінансові результати за поточний річний звітний період, а не за попередній.  

Повне або часткове копіювання публікацій журналу для розповсюдження без письмового дозволу редакції журналу ЗАБОРОНЕНО

Джерело: https://egolovbuh.expertus.com.ua/10018579


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
878

ФОП на загальній системі оподаткування 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
656796