Скільки подавати ЄСВ-додатків у разі донарахувань за кілька років за результатами перевірки
Запитання
Скільки Додатків ЄСВ 3 формується у складі податкової декларації про майновий стан і доходи якщо за результатами документальної перевірки донараховано єдиний внесок за декілька років одночасно?
Відповідь
Податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — Декларація) затвердив Мінфін наказом від 02.10.2015 № 859 (далі — Наказ № № 859).
Фізичні особи — підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства, яким за результатами проведеної документальної перевірки збільшили або зменшили зобов’язання з ЄСВ подають у складі Декларації додаток ЄСВ 3 «Розрахунок збільшення або зменшення сум зобов’язань з єдиного внеску за результатами проведеної документальної перевірки».
Якщо розрахунок подаєте за декілька років одночасно, то подаєте одну Декларацію і окремо за кожен рік формуєте Додаток ЄСВ 3, в якому в розрізі місяців року, за який подаєте Додаток ЄСВ 3, зазначаєте результати проведеної документальної перевірки (п. 6 розд. ІV Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом № 859).
У рядку 4 «Тип декларації» Додатка ЄСВ 3 одночасно ставите позначку «Х» у полі «Звітна» («Звітна нова») та у полі 4.1 «Довідкова». Також зазначаєте рік (відповідає значенню поля 2 заголовної частини Декларації) і номер календарного місяця (відповідає значенню поля 2.1 заголовної частини Декларації), у якому подаєте Декларацію щодо збільшення або зменшення сум зобов’язань з ЄСВ за результатами проведеної документальної перевірки.
У рядку 5 «Рік, за який формується розрахунок» відображаєте звітний період (рік), за який подаєте Додаток ЄСВ 3 (розрахунок) та зазначаєте номер розрахунку, оскільки в складі Декларації можна подати кілька Додатків ЄСВ 3 (розрахунків) за результатами проведеної документальної перевірки, в таблицях яких зазначаєте дані окремо за кожен рік.
До рядка 6 внесіть відомості про акт документальної перевірки (дату та номер акта документальної перевірки).
У рядку 7 проставте позначку «Х» (тип форми «після документальної перевірки»).
⚡ ЄСВ для ФОП знов обов’язковий — 2025 ⚡
У таблиці розрахунку в розрізі календарних місяців зазначайте:
- графі 1 — місяць, за який доплачуєте суми або сторнуєте зайво сплачені суми ЄСВ;
- у графі 2 — необхідний код категорії застрахованої особи згідно з приміткою 4 до Додатка ЄСВ 3;
- графі 3 — суму, з якої розрахували зобов’язання з ЄСВ;
- у графі 4 — суму зобов’язань з ЄСВ, що підлягає сплаті або поверненню.
У разі зменшення сум ЄСВ у графах 3, 4 допускається відображення від’ємних сум.
Суми зазначені у графах 3, 4 мають відповідати сумам за результатами проведеної документальної перевірки, які визначили в акті документальної перевірки та узгодили.