Прийняття на роботу сумісника потребує повідомлення до ДФС

2324

Запитання

Відповідь

Трудовий договір - це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою.

При прийнятті працівника на роботу до фізичної особи – підприємця за сумісництвом в обов’язковому порядку укладається трудовий договір, який є окремим від основного трудового договору.

Відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення органів фіскальної служби про прийняття працівника на роботу.

Таким чином, при укладанні трудового договору на роботу за сумісництвом в обов’язковому порядку повинно надаватися повідомлення до органів фіскальної служби за місцем реєстрації фізичної особи – підприємця.

Роз’яснення надано Головою Держпраці Романом Чернегою
під час онлайн-прийому громадян 


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Допомога на лікування працівника підприємства

Роботодавець має право надати своїм працівникам матеріальну допомогу на лікування чи оплатити їх медичне обслуговування. При цьому не сплачувати податків із таких сум. З'ясуємо, якими можуть бути пільгові варіанти надання такої допомоги. Коли матеріальну допомогу на лікування не оподатковують? Як оформити надання матеріальної допомоги на лікування?
25751

Виплати померлому працівнику

У разі смерті працівника бухгалтерові необхідно визначити суму заборгованості перед померлим працівником, яку виплатити родичам померлого. Розглянемо, як оподаткувати й відобразити у звітності остаточний розрахунок суми, що належить померлому працівникові
148683

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24112