Уточнення показників минулих періодів у складі звітної декларації з рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів
Запитання
Як уточнити показники минулих податкових періодів в складі звітної (нової звітної), уточнюючої декларації з рентної плати та заповнити додаток 9 до такої декларації платникам рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів?
Відповідь
Втрата первинних документів через руйнування офісу
Податковe декларацію з рентної плати затвердив Мінфін наказом від 17.08.2015 № 719 (далі — декларація). Невід’ємною частиною декларації є відповідні додатки. Зокрема, платники рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів до декларації додають додаток 9. Виняток — платники рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування.
У складі звітної або звітної нової декларації маєте можливість уточнити показники минулих податкових (звітних) періодів.
Також можете виправити помилки шляхом подання окремої уточнюючої декларації за кожний податковий (звітний) період, що підлягає уточненню.
В декларації у графі «порядковий №» зазначаєте номер декларації арабськими цифрами, починаючи з 1 (одиниці), послідовно в порядку зростання кількості поданих з початку року декларацій (незалежно від типу: звітна, звітна нова, уточнююча) до відповідного податкового органу.
При заповнені рядка 1 «податковий період» декларації зазначайте арабськими цифрами:
- у рядку 1.1 — квартал та рік, за який подаєте звітну або звітну нову декларацію або поточні квартал та рік у яких подаєте уточнюючу декларацію;
- у рядку 1.2 — квартал та рік, що уточнююте у складі звітної (нової звітної) декларації або квартал та рік за який подаєте уточнюючу декларацію. Якщо у складі звітної (нової звітної) декларації уточнення за минулі податкові (звітні) періоди не здійснюєте, то рядок 1.2 не заповнюєте.
У разі уточнення показників минулого податкового (звітного) періоду у складі звітної (нової звітної) декларації складаєте Додаток 9 за податковий (звітний) період.
У разі уточнення показників минулих податкових (звітних) періодів шляхом подання уточнюючої декларації складаєте уточнюючу декларацію та додаток 9 до неї щодо кожного податкового періоду, що уточнюєте, окремо.
У додатку 9 зазначаєте порядковий номер декларації, до якої додаєте цей додаток.
У графі «Розрахунок №» додатка 9 арабськими цифрами зазначаєте порядковий номер додатка, починаючи з 1 (одиниці), послідовно в порядку зростання кількості поданих додатків разом з відповідною декларацією.
При заповнені додатка 9:
- податковий (звітний) період у заголовній частині проставляєте відмітку в одній із клітинок: звітний або звітний новий залежно від типу декларації, яку подаєте;
- у рядку 1.1 — звітний квартал та рік або поточні звітний квартал та рік, у яких подаєте уточнюючу декларацію;
- у рядку 1.2 — податковий квартал та рік, що уточнюєте.
У декларації та додатку до неї заповнюєте обов’язкові реквізити та всі рядки усіх розділів з урахуванням приміток. Рядок прокреслюєте у разі відсутності показників для заповнення.
Вартісні показники декларації та додатків до неї зазначаєте у гривнях з копійками.
При цьому у рядку 7 додатка 9 зазначаєте розмір штрафної санкції (десятковим дробом), що застосовуєте в разі заниження у раніше поданій декларації суми податкових зобов’язань, що самостійно узгоджуєте. Визначаєте її відповідно до підпункту «а» або «б» абзацу четвертого пункту 50.1 статті 50 глави 2 розділу ІІ Податкового кодексу України:
- 3% від суми недоплати — у разі подання уточнюючої декларації,
- 5% від суми недоплати — у разі уточнення минулих податкових (звітних) періодів у складі звітної або звітної нової декларації.
За інформацією ДПС у Вінницькій області
Підприємства дедалі частіше отримують запити від податкової з вимогою надати інформацію про певну операцію і всі документи до неї. Радимо до таких запитів ставитися серйозно і в жодному разі їх не ігнорувати. З’ясуємо, як підготувати відповідь на запит податківців і при цьому уникнути ризиків