Як скласти РК до зведеної ПН, складеної за результатами річного перерахунку

1198

Запитання

Як складається розрахунок коригування до зведеної податкової накладної, складений за результатами перерахунку, передбаченого п. 199.5 ст. 199 Податкового кодексу України?

Відповідь

До кожної зведеної податкової накладної, складайте окремий розрахунок коригування (РК), який підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

У заголовній частині РК у полі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робіть відмітку «Х» та зазначайте відповідний тип причини, що зазначили у податковій накладній (04 — Складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання; 08 — Складена на постачання для операцій, які не є об’єктом оподаткування ПДВ; 09 — Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування ПДВ; 13 — Складена у зв’язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності).

Код ознаки, що вказуєте у полі «До зведеної податкової накладної», має відповідати коду ознаки «Зведена податкова накладна», який вказали у зведеній ПН, до якої складаєте РК.

У РК вказуйте дату складання та порядковий номер зведеної ПН, до якої складаєте такий РК.

У рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» вказуйте умовний індивідуальний податковий номер «600000000000».

В інших рядках, відведених для заповнення даних покупця, зазначайте власні дані платника, рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюйте.

У рядку І розділу А «Сума коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту», у т.ч. у рядках II та/або III, IV залежно від ставки податку (20, 14 або 7%) вказуйте суму податку, яка збільшує або зменшує (при зменшенні зазначайте знак «–») суму податкових зобов’язань, нарахованих відповідно до пункту 199.1 ПК.

Розділ Б табличної частини РК заповнюйте у такому порядку:

  • показники рядка ПН, що коригуєте, зазначайте із знаком «–» у відповідній графі:
    • додайте новий рядок з виправленими показниками, якому присвоїть новий черговий порядковий номер, що не зазначали в ПН;
    • рядку ПН, що коригуєте, зазначеному із знаком «–», та новому рядку з виправленими показниками, що його замінює, присвоюйте однаковий порядковий номер групи коригування, який зазначаєте у графі 2.2 табличної частини РК, а у графі 2.1 «код причини» наводьте однакову причину коригування (вказуйте код «202» Коригування зведеної ПН, складеної відповідно до пункту 199.1 ПК).

У графі 3 «Опис (номенклатура) товарів/послуг, вартість чи кількість яких коригується» рядка ПН, що коригуєте зазначайте дати складання та порядкові номери ПН, складених на такого платника податку при постачанні йому товарів / послуг, необоротних активів, за якими він визначає податкові зобов’язання, зокрема, відповідно до пункту 199.1 ПК.

Графи 4.1, 4.2.1, 4.2.2, 4.3, 6—12 табличної частини не заповнюйте та залишайте пустими (нулі та прочерки в них не проставляйте), крім РК, складених до ПН, складених у зв’язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів / послуг не в господарській діяльності, у яких відповідно до п. 8 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307, зазначили тип причини 13 (у таких РК графи 4.1, 4.2.1, 4.2.2, 4.3, 6—12 заповнюйте).

ЗІР, категорія 101.15

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
722178

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
26923

Календар бухгалтера 2025: травень

Цьогоріч травень також не святковий — через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу — все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2025, а сплатити податки — податковий календар на травень 2025. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2025
34969

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
98845