Як складається РК до зведеної податкової накладної, за результатами перерахунку?
Запитання
Як складається розрахунок коригування до зведеної податкової накладної, складений за результатами перерахунку, передбаченого п. 199.5 ст. 199 Податкового кодексу України?
Відповідь
До кожної зведеної податкової накладної, складеної згідно з п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за результатами перерахунку, передбаченого п. 199.5 ст. 199 ПКУ, складається окремий розрахунок коригування, який підлягає реєстрації в ЄРПН.
У заголовній частині розрахунків коригування до податкових накладних, складених відповідно до п. 199.1 ст. 199 ПКУ, у полі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» зазначається код ознаки «2».
Скачати Алгоритм заповнення декларації з ПДВ
У розрахунку коригування вказується дата складання та порядковий номер зведеної податкової накладної, що була складена відповідно до п. 199.1 ст. 199 ПКУ, до якої складається такий розрахунок коригування.
У рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» вказується умовний індивідуальний податковий номер «60000000000».
В інших рядках, відведених для заповнення даних покупця, платник зазначає власні дані.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків
У рядку І розділу А «Сума коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту», у т.ч. у рядках II та/або III залежно від ставки податку (20 або 7 відсотків) вказується сума податку, яка збільшує або зменшує (при зменшенні зазначається знак «-») суму податкових зобов’язань, нарахованих відповідно до п. 199.1 ст. 199 ПКУ.
У розділі Б табличної частини розрахунку коригування у графі 1.2 зазначається № з/п рядка податкової накладної, що коригується.
У графі 1.1 зазначається № за порядком.
У графі 2.1 «код причини» вказується код «202» «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до пункту 199.1 статті 199 ПКУ».
У графі 3 «Опис номенклатура) товарів/послуг, вартість чи кількість яких коригується» зазначається дата складання та порядковий номер податкової накладної відповідно до якої проводиться коригування.
У графі 11 зазначається код ставки:
- 20 –у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою;
- 7 – у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за ставкою 7 відсотків.
У графі 13 – обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ.
У графі 14 – сума податку на додану вартість.
Інші графи та рядки табличної частини не заповнюються та залишаються пустими. Нулі та прочерки в них не проставляються.
ЗІР, категорія 101.15