Чи приймаються контролюючими органами в електронному вигляді документи у вихідні, святкові дні?
Запитання
Чи приймаються контролюючими органами електронні документи (в тому числі податкова звітність) у разі їх надходження (доставки) після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові дні, в електронному вигляді?
Відповідь
Скачати Алгоритм заповнення декларації з ПДВ
Подання електронних документів здійснюється платниками податків відповідно до норм Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за № 959/30827 (далі – Порядок), на підставі договору про визнання електронних документів (далі – Договір), що визначає взаємовідносини суб’єктів електронного документообігу та укладається з контролюючим органом.
До приведення законодавства у відповідність із Законом України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон № 2155) закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить Закону № 2155 (п. 7 розд. VII Закону № 2155).
Відповідно до п. 3 розд. ІІ Порядку платник створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням надійного засобу електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП), керуючись цим Порядком, а також Договором (крім фізичних осіб, які не є самозайнятими особами).
Після накладання ЕЦП платник здійснює шифрування електронного документа з дотриманням вимог до форматів криптографічних повідомлень, затверджених в установленому законодавством порядку, та надсилає його у форматі (стандарті) засобами телекомунікаційного зв’язку до адресата протягом операційного дня (п. 4 розд. ІІ Порядку).
Операційний день – частина дня, протягом якої за наявності технічної можливості здійснюється електронний документообіг (п. 2 розд. І Порядку).
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків
Електронний документообіг – сукупність процесів створення, подання, приймання, ідентифікації, оброблення, зберігання, використання електронних документів, які виконуються із застосуванням перевірки цілісності та (у разі необхідності) з підтвердженням факту одержання таких документів (п. 2 розд. І Порядку).
ДФС забезпечує приймання електронних документів, створених у затвердженому форматі та підписаних за допомогою надійних засобів ЕЦП, без огляду на те, за допомогою якого саме програмного продукту було створено такий звіт.
Додатково повідомляємо, п. 42 прим. 1. 6 ст. 42 прим. 1 ПКУ передбачено, що електронний кабінет працює постійно (24 години на дату кожного календарного дня), крім часу, необхідного для його технічного обслуговування. Проведення технічного обслуговування електронного кабінету у день, на який припадає граничний строк подання податкових декларацій, та з 8 до 20 години будь-якого іншого календарного дня забороняється. Технічне обслуговування електронного кабінету проводиться у порядку, що визначається методологом електронного кабінету.
ЗІР, категорія 120.05