Заповнення РК до зведеної податкової накладної

1251

Запитання

Яким чином заповнюється розрахунок коригування до зведеної податкової накладної, складеної при здійсненні операцій, які мають безперервний або ритмічний характер постачання, якщо часткове повернення товарів (коштів) здійснено у звітному періоді, наступному за періодом складання продавцем зведеної податкової накладної?

Відповідь

У разі складання розрахунку коригування до зведеної податкової накладної, складеної при здійсненні операцій, які мають безперервний або ритмічний характер постачання, в графі «До зведеної податкової накладної» зазначається код ознаки «4».

При цьому, у розрахунку коригування, що складається у зв’язку зі зміною кількості або ціни товарів/послуг, кожному рядку податкової накладної, що коригується, відповідає два рядки розрахунку коригування: у першому з них «обнуляється» рядок податкової накладної, кількість або ціна по якому змінюється; у другому – зазначається новий (доданий) номер рядка, в якому зазначаються правильні показники.

СКАЧАТИ БЛАНК ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ 2019

У разі повернення частини поставлених товарів, поставка яких мала безперервний або ритмічний характер, у зв’язку із зміною кількості поставлених товарів/послуг без зміни їх ціни на дату такого повернення постачальник (продавець) складає розрахунок коригування до зведеної податкової накладної.

У першому рядку табличної частини (розділ Б) такого розрахунку коригування зазначається:

  • у графі 1.1 – номер за порядком;
  • у графі 1.2 – порядковий номер рядка податкової накладної, який коригується;
  • у графі 2.1 – код причини коригування 102 (зміна кількості);
  • у графі 2.2 – номер за порядком групи коригування.

В усіх рядках розрахунку коригування, пов’язаних з коригуванням одного рядка податкової накладної (рядок, в якому зі знаком «–» зазначено відповідні показники податкової накладної, що коригуються, та нового(их) рядку(ків) з виправленими показниками, що його замінює(ють), у графі 2.1 зазначається однаковий код причини коригування. Одночасно усім таким рядкам присвоюється один номер групи коригування;

  • значення граф 3 – 6 відповідає значенню відповідно граф 2 – 5 рядка податкової накладної, що коригується;
  • у графі 7 зі знаком «–» зазначається значення графи 6 рядка податкової накладної, що коригується;
  • у графі 8 – значення графи 7 рядка податкової накладної, що коригується. При цьому знак «–» у цій графі не вказується;
  • графи 9 – 10 не заповнюються;
  • значення граф 11, 12, 15 відповідає значенню відповідно граф 8, 9, 12 рядка податкової накладної, що коригується;
  • у графі 13 зі знаком «–» зазначається значення графи 10 рядка податкової накладної, що коригується;
  • у графі 14 – сума ПДВ з графи 11 податкової накладної зі знаком «–». При складанні розрахунку коригування до податкової накладної, складеної та зареєстрованої в ЄРПН до 01.12.2018, графа 14 розділу Б розрахунку коригування «Сума ПДВ» не заповнюється у тих рядках, до яких відповідні показники податкової накладної переносяться зі знаком «–» (виводяться в «0»).

Одночасно заповнюється другий рядок табличної частини (розділ Б) такого розрахунку коригування, у якому зазначається:

  • у графі 1.1 – номер за порядком;
  • у графі 1.2 – новий черговий порядковий номер рядка, якого не було в податковій накладній, що коригується (наприклад, якщо в податковій накладній, що коригується, було 10 рядків, то у графі 1.2 зазначається номер 11);
  • у графі 2.1 – код причини коригування 102 (зміна кількості);
  • у графі 2.2 – номер за порядком групи коригування;
  • значення граф 3 – 6 відповідає значенню відповідно граф 2 – 5 рядка податкової накладної, що коригується;
  • у графі 7 зазначається нове (змінене, правильне) значення кількості товарів/послуг;
  • у графі 8 – значення графи 7 рядка податкової накладної, що коригується;
  • графи 9 – 10 не заповнюються;
  • значення граф 11, 12, 15 відповідає значенню відповідно граф 8, 9, 12 рядка податкової накладної, що коригується;
  • у графі 13 зазначається правильне значення обсягу постачання (без урахування ПДВ);
  • у графі 14 – сума ПДВ (за наявності).

Порядок заповнення розрахунку коригування до податкової накладної

У разі повернення частини коштів за товари, поставка яких мала безперервний або ритмічний характер, у зв’язку із зміною ціни товарів без зміни їх кількості, на дату такого повернення постачальник (продавець) складає розрахунок коригування до зведеної податкової накладної.

Такий розрахунок коригування заповнюється аналогічно розрахунку коригування при зміні кількості товарів, з наступними відмінностями:

  • в обох рядках у графі 2.1 зазначається код причини коригування 101 (зміна ціни);
  • в обох рядках графи 7 – 8 не заповнюються;
  • у першому рядку у графі 9 зі знаком «–» зазначається значення графи 7 рядка податкової накладної, що коригується;
  • у другому рядку у графі 9 – нове (змінене, правильне) значення ціни товарів/послуг;
  • в обох рядках у графі 10 – значення графи 6 рядка податкової накладної, що коригується.

Складання розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, до якої вже складався розрахунок коригування, здійснюється з урахуванням показників попереднього розрахунку коригування.

Читати повний текст

ЗІР, категорія 101.15

Бухоблік ПДВ

Заповнення РК до зведеної податкової накладної
Олег СічКерівник Об’єднаної редакції Експертус: Головбух, сертифікований фахівець з міжнародних стандартів фінансової звітності (ACCA DipIFR(rus))
Бухоблік за розрахунками з ПДВ залежить від того, як їх оподатковують відповідно до ПК . На основі цього Мінфін затвердив Інструкцію з бухгалтерського обліку податку на додану вартість. Для бухобліку ПДВ — це ключовий документ… На яких субрахунках відображати ПДВ-операції


Вебінар для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розблокування податкових накладних

Якщо трапилося так, що вашу податкову накладну заблокували, варто докласти зусиль для її розблокування. У цьому допоможуть алгоритм розблокування податкових накладних у 2024 році та зразки, що будуть необхідні вам у процесі розблокування податкових накладних
144633

Таблиця даних платника податків: заповнення та подання

Таблиця даних платника податків – це та додаткова інформація, яку подає платник ПДВ з метою убезпечити себе від блокування податкової накладної чи розблокувати таку, якщо її реєстрація уже призупинена. Сьогодні в консультації про нюанси заповнення та подання цього документа з урахуванням останніх роз’яснень ДПС.
208031

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
24301

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
512608

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
326955