При здійсненні яких операцій з пальним СГ зобов’язаний складати акцизні накладні, та у які строки?

287

Запитання

При здійсненні яких операцій з пальним СГ зобов’язаний складати акцизні накладні, та у які строки?

Відповідь

Акцизна накладна (далі – АН) форми «П» складається у разі реалізації пального особами, які, зокрема, ввозять на митну територію України або вивозять за межі митної території України пальне, здійснюють реалізацію пального (відповідно до вимог п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)), та які визначені платниками акцизного податку з реалізації пального (далі – платник податку).

АН форми «П» складається в день ввезення на митну територію України пального, чи в день реалізації пального у разі кожної повної або часткової операції з реалізації пального.

АН може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо АН не були складені на ці операції) за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у разі здійснення реалізації пального за готівку кінцевому споживачеві (який не є суб’єктом господарювання), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок особи, що реалізує пальне).

У разі забезпечення безперервного постачання пального особа, яка реалізує пальне, може скласти для кожного отримувача пального - суб’єкта господарювання зведені АН за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД не пізніше останнього дня такого місяця на весь обсяг реалізованого пального протягом такого місяця.

Зведена АН може складатися у разі реалізації пального:

  • з акцизного складу до акцизного складу без використання акцизного складу пересувного;
  • суб’єктам господарювання з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним;
  • з акцизного складу будь-яким іншим суб’єктам господарювання (не платникам податку) з використанням транспортного засобу, що не є акцизним складом пересувним.

АН може бути складена за кожним акцизним складом/акцизним складом пересувним, кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та зареєстрована в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг пального, втраченого та/або використаного для власного споживання протягом такого місяця.

Під час ввезення пального на митну територію України (імпорту) АН складається в одному примірнику та реєструється в ЄРАН не пізніше дня, наступного за днем належного оформлення митної декларації.

АН (перший примірник АН – для АН, які складаються у двох примірниках) може бути складена та зареєстрована в ЄРАН після фактичного отримання пального, але не пізніше трьох календарних днів, наступних за днем отримання пального, у разі реалізації пального з акцизного складу пересувного:

  • до паливного бака транспортного засобу або технічного обладнання, пристрою;
  • до місця зберігання пального, яке не є акцизним складом.

Скачати текст

ЗІР, категорія 116.13.03

При здійсненні яких операцій з пальним СГ зобов’язаний складати акцизні накладні, та у які строки?
Денис ПЕТРИГА,експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, САР, DipFM, DipMA
Акцизної документації стало більше. Із 23 липня набрали чинності нові форми АН форми «П», розрахунку коригування до АН форми «П» та заявки на поповнення (коригування) залишку пального...


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ставки акцизного податку на пальне, акцизний склад, проміжні продукти: вересневі зміни

Тримайте інформацію про ставки акцизного податку на пальне, що діють із 1 вересня, та новий критерій, коли не виникає акцизний склад. Про всі нововведення за Законом № 3878 читайте в огляді експерта
588

Акцизна накладна 2024

Акциз, САРП/ЄРАН, електронні сервіси, акцизні склади — все, що пов’язано з реалізацією пального давно увійшло в бухгалтерське життя. Про заповнення акцизної накладної, порядок складання акцизних накладних розповімо в огляді. Не забудемо й про зразки заповнення
57806

Роздрібний акциз у касових чеках і КОРО

Суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами мають не лише зазначати суми роздрібного акцизу у касових чеках, а й належно заповнювати книги обліку розрахункових операцій
6293