Як ФОПу виправити інформацію, зазначену в розділі І декларації платника єдиного податку
Запитання
Яким чином ФОП-єдинник першої-третьої груп може виправити інформацію, зазначену у розділі І «Загальні показники підприємницької діяльності» Податкової декларації платника єдиного податку-ФОП?
Відповідь
Банк проведень: облік штрафів, пені, неустойки у відповідача та позивачаПодаткову декларацію платника єдиного податку — фізичної особи-підприємця затвердив Мінфін наказом від 19.06.2015 № 578 (далі — декларація).
ФОП-єдинники першої-третьої груп, у разі самостійного виправлення інформації, відображеної у розділі I «Загальні показники підприємницької діяльності» декларації за попередній звітний період, можуть подати декларацію за такий самий звітний період:
- до закінчення граничного строку подання декларації — з типом «Звітна нова»;
- після закінчення граничного строку подання декларації — з типом «Уточнююча».
Повторно заповнюють всі показники зазначені у попередньо поданій декларації, яку уточнюють.
За подання декларації з типом «Уточнююча» показник рядка 14 «Загальна сума єдиного податку, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду» переносьте у рядки 15 «Сума єдиного податку, яка підлягала перерахуванню до бюджету, за даними звітного (податкового) періоду, в якому виявлена помилка» та 16 «Уточнена сума податкових зобов’язань за звітний (податковий) період, у якому виявлена помилка».
Податковим кодексом України не встановили обмежень щодо кількості поданих уточнюючих декларацій.
Кожна подана уточнююча декларація уточнює показники попередньо поданих декларацій.
Бізнесу та бюджетній сфері репрезентували проєкт Держбюджету на 2025 рік. Ключовою позицією є рівень мінімальної зарплати. Проте маємо доволі цікаві норми, які впливають на сплату ЄСВ та виплату індексації. Експерт пояснив, до яких змін варто підготуватися