Порядок відображення в декларації з податку на прибуток виправлення помилок за результатами перевірки

635

Запитання

Який порядок відображення в Податковій декларації з податку на прибуток підприємств результатів документальної перевірки, якою встановили невірно визначені суми доходів, витрат, амортизаційних відрахувань за даними бухгалтерського обліку, від’ємного значення об’єкта оподаткування за минулі звітні (податкові) роки, та виправлення помилок у фінансовій звітності за результатами такої перевірки?

Відповідь

Якщо за результатами документальної перевірки виявили невірно визначені суми доходів, витрат та амортизаційних відрахувань за даними бухобліку, що вплинули на визначення об’єкта оподаткування, та відповідно податкова збільшила / зменшила податкові зобов’язання, то узгоджені суми податкових зобов’язань автоматично нараховують в інтегрованій картці платника податку.

Самостійні виправлення відповідно до статті 50 Податкового кодексу України (ПК) збільшених / зменшених податкових зобов’язань з податку на прибуток за період, що перевірявся, не проводите.

Якщо ж за результатами документальної перевірки збільшили / зменшили суми від’ємного значення об’єкта оподаткування з податку на прибуток за минулі звітні (податкові) роки, то фінрезультат до оподаткування за звітний період, що був охоплений перевіркою, не коригуєте. При цьому від’ємне значення підлягає виправленню у показниках Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі — Декларація) та відповідних додатках в наступному звітному (податковому) періоді.

При виправленні від’ємного значення, яке вплинуло на показники Декларацій декількох звітних (податкових) періодів, наступних за періодом, що перевірявся, дотримуйтесь хронологічної послідовності врахування від’ємного значення.

Окрім того, разом з Декларацією можете подати доповнення з поясненням та зазначенням відповідних сум від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих звітних років, яке складаєте за довільною формою. Його використовує податкова при аналізі показників такої Декларації. Про цей факт зазначте у спеціально відведеному місці в Декларації (п. 46.6 ПК).

ЗІР, категорія 102.20.02


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
9258

Додаток РІ до декларації з податку на прибуток: як заповнювати

Додаток РІ призначений для розрахунку загального впливу податкових різниць, на які коригується фінансовий результат до оподаткування у процесі розрахунку податку на прибуток. Як заповнити Додаток РІ, які зміни у ньому є у декларації з податку на прибуток — у консультації
77793

Виправлення помилок у декларації з податку на прибуток

У статті розповімо про три можливі способи виправлення помилок та порівняємо їхні переваги та недоліки. Підкажемо, чи нараховувати самоштраф і пеню в умовах воєнного стану. Розберемося, як бути з помилками в фінансовій звітності, на основі якої заповнюється декларація з податку на прибуток
106288

Податкова декларація з податку на прибуток підприємства

Кому та коли подавати податкову декларацію з податку на прибуток. Розглянемо її оновлену форму та останні зміни. Скористайтеся роз'ясненнями, як подати декларації з податку на прибуток за умов воєнного стану
379282