Як скласти акцизну накладну при реалізації пального СГ-неплатнику акцизного податку

1008

Запитання

Як складається та заповнюється акцизна накладна при реалізації пального СГ — неплатнику акцизного податку до місця зберігання пального, яке не є акцизним складом (приміщення або територія у кожному (на кожній) з яких загальна місткість розташованих ємностей для зберігання пального, яке використовується виключно для заправлення електрогенераторних установок, не перевищує 2000 літрів)?

Відповідь

При реалізації пального суб’єкту господарювання – неплатнику акцизного податку до місця зберігання пального, яке не є акцизним складом (приміщення або територія у кожному (на кожній) з яких загальна місткість розташованих ємностей для зберігання пального, яке використовується виключно для заправлення електрогенераторних установок, не перевищує 2000 літрів) акцизну накладну (далі — АН) складайте в одному примірнику. Його реєструє в Єдиному реєстрі акцизних накладних особа, яка реалізує пальне, у день складання такої АН, але не пізніше здійснення операції з реалізації пального з акцизного складу.

При цьому, у верхній лівій частині такої АН зазначайте, зокрема:

  • у полі «Коди операцій для складання в одному примірнику» — код «3»;
  • у полі «Умови оподаткування» — ознака щодо умов оподаткування пального «0»;
  • у полі «Напрям використання» — напрям «0».

У верхній правій частині у полі «Примірник» зазначайте цифри «1» (номер примірника) та «1» (кількість примірників).

У рядку «Особа, що реалізує пальне» зазначайте реквізити особи – постачальника пального, а у рядку «Особа — отримувач пального» зазначайте:

  • для юрособи та постійного представництва — її повне або скорочене найменування та код ЄДРПОУ;
  • для фізичної особи — прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (серія та номер паспорта зазначають ФОП, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);
  • для юросіб, які уповноважені на ведення обліку діяльності за договорами про спільну діяльність без утворення юрособи та є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів: назва договору, найменування уповноваженої особи та реєстраційний обліковий номер, наданий такій особі під час взяття на облік договору.

До рядка «Акцизний склад/пересувний акцизний склад, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне» вносьте реквізити пересувного акцизного складу, з якого фізично відвантажили (відпустили) пальне.

Реквізити акцизного складу/акцизного складу пересувного, на який фізично відвантажили (отримали) пальне, у відповідних рядках документа не зазначайте.

Табличну частину такої АН заповнюйте наступним чином (показники можуть мати лише додатне значення):

  • у графі 1 зазначайте код товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД (10 знаків);
  • у графі 2 — інформацію щодо опису пального згідно з УКТ ЗЕД;
  • у графі 3 — обсяг реалізованого (відвантаженого) пального у кілограмах;
  • у графі 4 — обсяг реалізованого (відвантаженого) пального у літрах, приведених до температури 15° C.

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про максимальні роздрібні ціни: як скласти та подати

Коли подається декларація про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари, що таке максимальні роздрібні ціни, відповідальність за порушення максимальних роздрібних цін, приклад заповнення декларації про максимальні роздрібні ціни
167

Підакцизні товари в Україні 2025

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2025 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
64326

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2855