Уникайте типових помилок при складанні Заяви про надання довідки про відсутність заборгованості
Запитання
Яких помилок найчастіше допускають під час заповнення Заяви про надання довідки про відсутність заборгованості?
Відповідь
✍ Калькулятор заборгованості та штрафів
Щоб отримати довідку про відсутність заборгованості з платежів (далі — Довідка) необхідно подати відповідну Заяву.
У пункті 3 Заяви зазначайте реквізити нормативно-правового акту, положеннями якого передбачено необхідність підтвердження відсутності у платника заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, або надання відповідної довідки. Такі вимоги містяться у чисельних законах України, нормативно-правових актах Кабміну, міністерств та інших державних органів,
У Заяві потрібно зазначати усі реквізити нормативно-правового акту за уніфікованим шаблоном відображення, необхідні для його ідентифікації:
- вид — Закон України або ЗУ (скорочений варіант), постанова Кабінету Міністрів України або постанова КМУ (скорочений варіант), наказ міністерства, постанова Правління Національного банку України або постанова Правління НБУ (скорочений варіант);
- порядковий номер — знак «№» та арабські або арабсько-римські цифри, знаки «-», «/»;
- дату прийняття, оформлену словесно-цифровим (25 грудня 2015 року) або цифровим способом (25.12.2015);
- індивідуальну назву, що зазначається у лапках («…»).
Отже, на цій підставі заповнений пункт 3 Заяви матиме вигляд: «3. Довідку прошу надати відповідно до вимог: Закону України від 25 грудня 2015 року №922-VIII «Про публічні закупівлі».
Неприпустимо зазначати у пункті 3 Заяви посилання на наказ Мінфіну «Про затвердження Порядку надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи» від 03.09.2018 № 733. Зазначений акт не є підставою для надання Довідки, а визначає механізм її надання контролерами платнику.
У пункті 4 Заяви зазначаєте повне або скорочене найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) подаєте Довідку.
При цьому неприпустимо зазначати у пункті 4 Заяви, замість найменування суб’єкта до якого подаєте Довідку, будь-якої іншої інформації, наприклад: «за вимогою», «не визначено», «тендерному комітету» або власної назви платника, який звертається із Заявою, зазначеної у пункті 2 цієї ж Заяви.
За інформацією Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП