Помилка у графі 6 або 7 ПН: як виправити

821

Запитання

Які особливості виправлення деяких помилок в графах 6 або 7 податкової накладної?

Відповідь

Помилка, допущена у графі 6 (кількість (об’єм, обсяг)) або 7 (ціна постачання одиниці товару/послуги або максимальна роздрібна ціна товарів без урахування ПДВ) податкової накладної (ПН), складеної за операціями з постачання товарів/послуг на митній території України або за операціями з отримання послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України, призводить до розбіжностей з первинними документами за операцією, щодо якої платник на дату виникнення податкових зобов’язань склав ПН.

Щоб виправити помилки:

  • на дату виявлення помилки складіть розрахунок коригування до ПН, в табличній частині якого, зі знаком «–» відобразіть показники щодо усіх зазначених в ПН товарів/послуг та у графі 2.1 заповніть код причини коригування «103»;
  • складіть нову ПН. У ній зазначте правильні показники — за первинними документами. Такій ПН присвойте новий порядковий номер та в полі «Дата складання» зазначте дату виникнення податкових зобов’язань продавця.

Пам’ятайте, що якщо таку ПН зареєструєте в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, то отримаєте штраф згідно з пунктом 120-1.1 Податкового кодексу України; ПК.

При цьому тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан припинять або скасують, реєстрацію ПН та/або РК до ПН у ЄРПН здійснюють з урахуванням граничних строків визначених пунктом 89 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК.

Штраф за порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого пунктом 89 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК для реєстрації ПН та/або РК до такої ПН в ЄРПН, встановлюють у розмірі визначеному в пункті 90 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК.


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21551

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
289721

Податкова накладна 2025: актуальна форма

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
367749