Чи буде відповідальність за втрату Типової форми обліку доходів та втрат

1046

Запитання

Як діяти у випадку втрати, пошкодження або дострокового знищення Типової форми обліку доходів і витрат?

Відповідь

ДПС нагадує, що фізичні особи — підприємці, які діють на загальній системі оподаткування, повинні бути уважні до обліку своїх доходів і витрат, зокрема через Типову форму, встановлену Порядком № 261, затвердженим Мінфіном.

Згідно з вимогами, Типову форму необхідно зберігати протягом трьох років після закінчення звітного періоду. Проте, у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення цього документа, ФОП зобов'язаний повідомити орган контролю протягом п'яти днів та відновити його протягом 90 календарних днів.

Невиконання цих вимог може призвести до адміністративної та фінансової відповідальності, у т.ч. штрафу у розмірі 1020 гривень за порушення строків зберігання документів та неналежного подання податкової звітності.

Окрім цього, неведення обліку або неналежне ведення його може призвести до штрафу у розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторні такі порушення можуть призвести до ще більших штрафів.

Отже, ФОПам слід бути уважними і дотримуватися вимог щодо обліку та зберігання документації, щоб уникнути неприємних наслідків з боку податкових органів.

За матеріалами ГУ ДПС в Івано-Франківській області

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79181

Загальна система оподаткування ФОП 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
708105