Розрахунок обсягів пального для реєстрації акцизного складу: які ємності враховувати
Запитання
Підприємство придбало ліцензію на зберігання пального. Має пластикові та залізні ємності різної місткості, загальна місткість яких — понад 200 куб. м. Купили дизель для заправки своїх автомобілів, зберігаємо в ємностях 75 куб. м пального. Чи є небезпека, що контролери підсумують усі ці ємності та скажуть, що потрібно було реєструвати акцизний склад, навіть якщо ці ємності не придатні для зберігання пального? Як довести, що в ємностях не можна зберігати пальне?
Відповідь
На запитання наших читачів відповідає Денис Петрига, експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, САР, DipFM, DipMA, Київ
Приміщення або територію не визнають акцизним складом, якщо на кожній із них загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 куб. м (пп. «б» пп. 14.1.6 Податкового кодексу України; ПК)
Але закон не уточнює ознак, за якими можна однозначно класифікувати ємності як такі, що призначені для навантаження-розвантаження та зберігання пального. Податківці у низці своїх роз’яснень щодо реєстрації акцизного складу також надали нечіткі відповіді: