Чи має право ФОП, що надає перукарські послуги, надавати інші послуги краси

12671

Запитання

Чи має право ФОП-єдинник першої групи, яка здійснює перукарські послуги, надавати послуги манікюру, педикюру, візажу, косметології та масажу?

Відповідь

ФОП-єдиноподатник: практикум для бухгалтера та підприємця

Вид діяльності «послуги перукарень» належить до побутових послуг населенню, які надають платники єдиного податку першої та другої груп (п. 291.7 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Госпсуб’єкт у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає обрані види господарської діяльності згідно з Класифікатором видів економічної діяльності ДК 009:2010 (пп. 5 п. 298.3 ПК).

Класифікацію видів економічної діяльності ДК 009:2010 (далі — КВЕД ДК 009:2010) затвердив Держспоживстандарт наказом від 11.10.2010 № 457.

Відповідно до КВЕД ДК 009:2010 послуги перукарень належать до класу 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси».

Клас 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси» КВЕД ДК 009:2010 охоплює:

  • миття волосся;
  • підрівнювання та підстригання;
  • укладання, завивання, розпрямлення
  • фарбування, тонування волосся;
  • гоління та підрівнювання бороди;
  • масаж обличчя;
  • манікюр і педикюр;
  • макіяж тощо (наказ Держстату «Про затвердження Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності» від 23.12.2011 № 396).

Отже, ФОП — єдинник першої групи, який здійснює діяльність із надання перукарських послуг, що належить до класу 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси», також має право надавати послуги манікюру, педикюру, візажу, косметології та масажу обличчя без використання праці найманих осіб.

За інформацією ДПС у Харківській області

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

КВЕД для ФОП: як обрати

Що таке КВЕД для ФОП та чим загрожує здійснення діяльності за незареєстрованим КВЕД єдинникам і загальникам; скільки кодів КВЕД можна мати; які види діяльності можна ФОП-єдиннику; оренда і КВЕД у ФОП; як змінити КВЕД для ФОП; який КВЕД обрати IT-підприємцю (програмісту), майнеру чи торговцю криптовалютами – ці та інші питання у розкриємо у консультації
212554

Заява про застосування спрощеної системи оподаткування: як заповнити

Спрощена система вигідна тим підприємцям і підприємствам, які мають незначні витрати у порівнянні з доходами. На спрощеній системі сплачують єдиний податок. Для того, щоб отримати таку можливість, потрібна заява про застосування спрощеної системи оподаткування. Як заповнюється заява про застосування спрощеної системи оподаткування, коли, куди та як її подати, приклад заповнення заяви на спрощену систему оподаткування – усе це знайдете у консультації
140845

Відпустка та податкові канікули ФОП у 2024 році

У фізособи-підприємця є можливість призупинити на місяць свій бізнес та отримати податкові канікули – піти у відпустку. Як її оформити, які нюанси перебування у такій відпустці, зразок заяви на відпустку ФОП — у консультації
29636

Декларація про майновий стан

Декларація про майновий стан, декларація про доходи – це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. У консультації розповімо, коли й кому подавати декларацію про майновий стан та доходи. Також розглянемо приклад як заповнити декларацію про майновий стан і доходи для звичайних громадян та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
406922

Реєстрація ФОП 2024

Реєстрація ФОП є важливим кроком для тих, хто планує розвивати свій бізнес в Україні. Ця процедура містить кілька етапів, як-от підготовку документів, подання заяви та отримання відповідних дозволів. Після успішної реєстрації ФОП отримує право провадити підприємницьку діяльність, а також користується низкою податкових та правових переваг. Важливо дотримати всіх вимог, щоб провести успішну реєстрацію ФОП
43133