Підтвердження країни походження товарів, що ввозяться в Канаду з України, та товарів, що ввозяться в Україну з Канади

334

Запитання

Який порядок підтвердження країни походження товарів, що ввозяться в Канаду з України, та товарів, що ввозяться в Україну з Канади?

Відповідь

Коротка:

Товари, що походять з України, при ввезенні в Канаду, та товари, що походять з Канади, при ввезенні в Україну користуються перевагами преференційного тарифного режиму в рамках Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою на підставі декларації (декларація про походження).

У графі 44 митної декларації для декларації про походження використовується код документа «7018».

У графі 36 митної декларації зазначається цифровий код пільги «420».

Повна:

Пунктом 1 «Загальні вимоги» ст. 3.2 Частини B «Правила визначення походження» Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою від 11 липня 2016 року, ратифікованої Законом України від 14 березня 2017 року № 1917-VIII «Про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою» (далі – Угода), встановлено, що для цілей цієї Угоди вважається, що товар походить з тієї Сторони, в якій відбулася остання виробнича операція, якщо на території Сторони або на території обох Сторін відповідно до ст. 3.3 Частини B «Правила визначення походження» Угоди він був:

(a) повністю вироблений у розумінні ст. 3.4 Частини B «Правила визначення походження» Угоди;

(b) вироблений виключно з матеріалів, що походять з відповідної Сторони, в тому числі з матеріалів, зазначених у ст. 3.5.2 Частини B «Правила визначення походження» Угоди; або

(c) підданий достатній обробці/переробці у розумінні ст. 3.5 Частини B «Правила визначення походження» Угоди, за якою задовольняються умови, зазначені у Додатку 3-A «Специфічні правила визначення походження товарів».

Згідно зі ст. 3.15 Частини C «Процедури визначення походження» Глави 3 Угоди товари, що походять з України, при ввезенні в Канаду, та товари, що походять з Канади, при ввезенні в Україну користуються перевагами преференційного тарифного режиму в рамках цієї Угоди на підставі декларації (декларація про походження).

Відповідно до Класифікатора документів (далі - Класифікатор), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 № 1011 «Про затвердження відомчих класифікаторів інформації з питань державної митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій» зі змінами та доповненнями (далі – Наказ № 1011) при ввезенні товарів, що походять з Канади, у графі 44 митної декларації (далі – МД) для декларації про походження використовується код документа «7018».

Декларація про походження зазначається на інвойсі або іншому комерційному документі, що містить опис товару, який походить з відповідної Сторони, з достатньою для його ідентифікації деталізацією.

Кожна Сторона вимагає, щоб декларація про походження була оформлена та підписана експортером, якщо Сторонами не передбачено інакше (п. 3 ст. 3.16 Частини C «Процедури визначення походження» Угоди).

З урахуванням зобов’язань стосовно експорту товарів, встановлених пп. 1 - 3 ст. 3.16 Частини C «Процедури визначення походження» Угоди, при експорті товарів з України до Канади у графі 44 МД згідно Класифікатора проставляється код «7018» для декларації про походження 
(у справах митниці залишається копія декларації про походження).

При цьому згідно із частиною другою розд. ІІ Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 651, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.08.2012 за 
№ 1372/21684, у графі 36 МД зазначається цифровий код пільги «420» відповідно до Класифікатора звільнень від сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України, затвердженого Наказом № 1011.

Декларація про походження є дійсною упродовж 12 місяців з дати її заповнення експортером або упродовж довшого терміну, встановленого Стороною-імпортером. Звернення до митних органів Сторони-імпортера за наданням преференційного тарифного режиму приймаються упродовж терміну дії декларації про походження (ст. 3.17 Частини C «Процедури визначення походження» Угоди).

Угодою встановлено три мовні версії (українська, англійська, французька) тексту декларації про походження, наведені у Додатку 3-B до Угоди.

Мовні версії (українська, англійська, французька) тексту декларації про походження товару опубліковано на офіційному веб-порталі ДФС (Головна > БАНЕР > Митне оформлення > Суб’єктам ЗЕД > Вільна торгівля > Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою > Декларація про походження).

Відповідні роз’яснення надані у листі ДФС від 24.07.2017 № 19504/7/99-99-19-04-17 «Про реалізацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою».

ЗІР 201.01


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код УКТ ЗЕД
50528

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
91711

Митна декларація: зразок заповнення, види, терміни

Митна декларація — це однин із документів, який використовується в обліку податкового кредиту з ПДВ. В огляді про те, якою буває митна декларація, як її заповнювати, що про митні декларації треба знати бухгалтеру
147887

Звільнення від мита і ПДВ товарів для енергоінфраструктури та розмінування

Верховна Рада скасувала ввізне мито і ПДВ на енергетичне обладнання. Підприємства-виробники також матимуть змогу з пільгами імпортувати складові для виробництва машин для механізованого розмінування. Тримайте детальний огляд змін до Податкового та Митного кодексів через ці новації
730

Імпорт товарів: бухгалтерський облік

Імпорт товарів в Україні має свої особливості в бухгалтерському обліку. Додаються облік міжнародних розрахунків, облік митних платежів, облік курсових різниць. Основні правила бухгалтерського обліку таких операцій та приклади проводок при імпорті товарів – у консультації
152621