Як формувати доходи та видатки, що їх зазначають у Звіті про доходи неприбуткової організації

437

Запитання

Як формуються доходи та видатки, що зазначаються неприбутковими установами (організаціями) у Звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації?

Відповідь

Неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає вимогам, встановленим підпунктом 133.4.1 Податкового кодексу України (ПК), зокрема внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені пунктом 133.4 ПК, подають Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 17.06.2016 № 553 (професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, утворені в порядку, визначеному законом, звітують у разі порушень п. 133.4 ПК).

У рядках 1.1-1.11 Звіту відображаються доходи неприбуткової організації, а у рядках 2.1-2.6 Звіту — суми видатків (витрат) неприбуткової організації.

У зазначених рядках показники заповнюють з урахуванням особливості діяльності неприбуткової організації відповідно до закону, що регулює діяльність такої неприбуткової організації.

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV бухгалтерський облік та фінансова звітність грунтуються, зокрема на принципі відповідності доходів і витрат. При цьому доходи і витрати відображають в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності в момент їх виникнення незалежно від дати надходження або сплати коштів.

Отже, формування доходів та видатків, що зазначаються у рядках 1.1-1.11 та 2.1-2.6 Звіту, відбувається за правилами бухгалтерського обліку, тобто в момент їх виникнення незалежно від дати надходження або сплати коштів.

ЗІР, категорія 102.04


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи може голова неприбуткової організації працювати без зарплати

Таке запитання виникає у багатьох неприбуткових організаціях, зокрема громадських. Спойлер — працювати без заробітної плати не можна. Її розмір за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за мінімальний. У 2025 році це 8000,00 грн на місяць, і 48,00 грн за годину. Якщо заробітна плата менша за мінімальну (за повністю відпрацьований час) — доплачуйте
40814

Неприбуткові організації: облік та оподаткування

Неприбуткові організації мають специфічний бухгалтерський облік та звітність. Крім того, неприбутковий статус не означає того, що вони взагалі не сплачують податків. У консультації все про неприбуткові організації
84058

Заява про реєстрацію неприбуткової організації

Виникають ситуації, коли неприбутковій організації потрібно змінити певні реквізити чи установчі документи. Як зробити це правильно, щоб не зіткнутися із проблемами та не втратити статус неприбутковості?
31912

Облікова політика благодійного фонду

Допоможемо правильно скласти наказ про облікову політику благодійної організації. Зорієнтуємо, які дані варто передбачити у документі та як вносити зміни до нього
6145