Немає зв’язку між ПРРО і фіскальним сервером ДПС під час війни: дії платника

1483

Запитання

Як у період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу здійснюються розрахункові операції в режимі офлайн під час воєнного стану?

Відповідь

Чек РРО за продажу товарів через «Нову пошту» ― «NovaPay»

На період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану або обставин непереборної сили проведення розрахункових операцій, коли відсутній зв’язок між програмним реєстратором розрахункових операцій (далі — ПРРО) і фіскальним сервером ДПС, розрахункові операцій проводять у режимі офлайн.

Проводити розрахунки в режимі офлайн можна не більше ніж 36 годин підряд. При цьому треба створювати електронні розрахункові документи та присвоювати їм фіскальні номери з діапазону фіскальних номерів, що сформував фіскальний сервер ДПС (абз. 3 ст. 5 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР; далі — Закон про РРО).

Використовувати фіскальні номери з діапазону фіскальних номерів, що сформував фіскальний сервер ДПС, можна не більше ніж 168 годин упродовж календарного місяця (абз. 4 ст. 5 Закону про РРО).

Заборонено використовувати ПРРО, якщо за відсутності зв’язку між ПРРО і фіскальним сервером ДПС не отримали діапазон фіскальних номерів, що сформував фіскальний сервер ДПС (абз. 7 ст. 5 Закону про РРО).

Отже, у період війни ПРРО можна застосовувати в режимі офлайн з перевищенням встановлених законодавством строків лише за умови використання фіскальних номерів із діапазону фіскальних номерів, що сформував фіскальний сервер ДПС.

За інформацією ДПС у Закарпатській області

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронний чек 2024

У цьому огляді про те, як працюють електронні чеки та програмні реєстратори розрахункових операцій (пРРО), що є альтернативою звичайним касовим апаратам
11900

Касова книга: зразок заповнення

Касова книга – це документ, який має чіткі правила заповнення, за порушення яких можливий чималий штраф. Їх добре має знати касир, який веде та відповідає за касову книгу. Приклад заповнення касової книги, правила ведення паперової та електронної касової книги – у консультації
52845

ФОП на єдиному податку надає в оренду майно: чи потрібен РРО

Розбираємося, чи можуть платники єдиного податку другої та третьої груп не використовувати для отримання орендної плати в готівковій формі РРО, як відображати перехід отриманих коштів орендної плати зі статусу коштів ФОП у статус коштів доходів фізичної особи, отриманих від підприємницької діяльності
1858

Z-звіт: як сформувати

Z-звіт — це обов’язковий денний звіт касового апарату — як звичайного, так і програмного. Друкувати його чи ні, як, де і скільки зберігати, як часто формувати Z-звіт, електронний Z-звіт, особливості Z-звітів програмних РРО, відповідальність за порушення — в огляді
67838