Немає зв’язку між ПРРО і фіскальним сервером ДПС під час війни: дії платника
Запитання
Як у період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу здійснюються розрахункові операції в режимі офлайн під час воєнного стану?
Відповідь
Безготівкова оплата або cashless-розрахункиНа період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану або обставин непереборної сили проведення розрахункових операцій, коли відсутній зв’язок між програмним реєстратором розрахункових операцій (далі — ПРРО) і фіскальним сервером ДПС, розрахункові операцій проводять у режимі офлайн.
Проводити розрахунки в режимі офлайн можна не більше ніж 36 годин підряд. При цьому треба створювати електронні розрахункові документи та присвоювати їм фіскальні номери з діапазону фіскальних номерів, що сформував фіскальний сервер ДПС (абз. 3 ст. 5 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР; далі — Закон про РРО).
Використовувати фіскальні номери з діапазону фіскальних номерів, що сформував фіскальний сервер ДПС, можна не більше ніж 168 годин упродовж календарного місяця (абз. 4 ст. 5 Закону про РРО).
Заборонено використовувати ПРРО, якщо за відсутності зв’язку між ПРРО і фіскальним сервером ДПС не отримали діапазон фіскальних номерів, що сформував фіскальний сервер ДПС (абз. 7 ст. 5 Закону про РРО).
Отже, у період війни ПРРО можна застосовувати в режимі офлайн з перевищенням встановлених законодавством строків лише за умови використання фіскальних номерів із діапазону фіскальних номерів, що сформував фіскальний сервер ДПС.
За інформацією ДПС у Закарпатській області
✅ Хто мусить перейти на програмний РРО
✅ Як зареєструвати, перереєструвати або скасувати реєстрацію пРРО
✅ Як видавати електронні чеки
✅ Чи можуть два касири працювати на одному пРРО
✅ Які оплати за QR-кодом не потребують пРРО
✅ Що робити, якщо зник інтернет або пРРо «заглючив»