Відокремлений підрозділ продає продукцію власного виробництва: чи використовувати РРО

575

Запитання

Чи має право підприємство не використовувати РРО у відокремлених підрозділах в інших містах, які реалізують продукцію власного виробництва, якщо готівкові розрахунки оформляють касовими ордерами і видають відповідні квитанції?

Відповідь

Безготівкова оплата або cashless-розрахунки

Під час торгівлі продукцією власного виробництва (крім підприємств торгівлі та громадського харчування) через каси не застосовують РРО/ПРРО та розрахункові книжки, якщо:

  • оформляють прибуткові й видаткові касові ордери;
  • видають відповідні квитанції, що підписала уповноважена особа суб’єкта господарювання (п. 1 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № №265/95-ВР).

Але ця норма не поширюється на торгівлю:

  • технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту;
  • лікарськими засобами, виробами медичного призначення;
  • ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Відокремлені підрозділи, які продають товари, роботи, послуги за готівку з оформленням прибуткових касових ордерів, а також видають готівку на виплати, пов’язані з оплатою праці, виробничі потреби, інші операції з оформленням касових ордерів і відомостей, ведуть касову книгу.

Нагадаємо, що таке відокремлений підрозділ:

«Відокремлені підрозділи — філії, представництва, відділення, які наділяють частиною майна господарських організацій, здійснюючи щодо цього майна право оперативного використання чи інше речове право, передбачене законодавством України, та інші структурні підрозділи (стаціонарні або пересувні), де реалізують товари, надають послуги та здійснюють розрахункові операції».

Підпункт 2 пункту 3 розділу I Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 № 148

Отже, якщо підрозділ підприємства відповідає критеріям відокремленого підрозділу, він може продавати продукцію власного виробництва  без застосування РРО/ПРРО, але за умови, що:

  • проводить розрахунки у касах відокремлених підрозділів підприємства;
  • оформляє прибуткові та видаткові касові ордери;
  • видає покупцям відповідні квитанції, що підписала уповноважена особа суб’єкта господарювання.

За інформацією ГУ ДПС у Полтавській області

 


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22165

Фіскальний касовий чек на товари (послуги)

Фіскальний чек касового апарату (РРО/пРРО), хоча й не часто, але змін зазнає. Розглянемо його форму та обов’язкові реквізити, що має містити фіскальний касовий чек
54920

Товарний облік у ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Про¬аналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
46726

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
40249

Як заповнити прибутковий касовий ордер

Кожну розрахункову операцію підтверджують розрахунковим документом. Один із них — прибутковий касовий ордер. Усі підприємства, що проводять розрахунки, за будь-якої організаційно-правової форми та системи оподаткування, оформлюють прибутковий касовий ордер. Щоб уникнути штрафів від органів контролю, важливо правильно їх заповнювати
81510