Чи сплачувати авансовий внесок за реінвестиції дивідендів

736

Запитання

Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток, якщо реінвестували дивіденди?

Відповідь

СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК

У разі реінвестиції дивідендів за внесення їх до статутного капіталу, емітент нараховує авансовий внесок з податку на прибуток.

Інвестиціями є господарські операції, які передбачають придбання основних засобів, нематеріальних активів, корпоративних прав та/або цінних паперів в обмін на кошти або майно. Одним із видів інвестицій є реінвестиції — господарські операції, що передбачають капітальні або фінансові інвестиції за рахунок прибутку, отриманого від інвестиційних операцій.

Якщо юридична особа, зокрема емітент корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів, проводить платіж на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухобліку, такий платіж є дивідендом.

Отже, реінвестицією дивідендів, що належать власнику корпоративних прав, є господарська операція, за якої проводять  інвестиції за рахунок прибутку, отриманого від інвестиційних операцій.

У разі прийняття рішення щодо виплати дивідендів платник податку на прибуток — емітент корпоративних прав, на які нараховують дивіденди, проводить зазначені виплати власнику таких корпоративних прав незалежно від того, чи є оподатковуваний прибуток, розрахований за правилами, визначеними статтею 137 Податкового кодексу України (ПК).

Крім випадків, передбачених підпунктом 57.1 прим. 1.3 ПК, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток (пп. 57.1—1.2 п. 57.1 прим. 1 ПК).

Отже, якщо дивіденди реінвестують, вносячи їх до статутного капіталу, то емітент нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток у порядку, визначеному пунктом 57.1-1 ПК.

За інформацією Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
9257

Додаток РІ до декларації з податку на прибуток: як заповнювати

Додаток РІ призначений для розрахунку загального впливу податкових різниць, на які коригується фінансовий результат до оподаткування у процесі розрахунку податку на прибуток. Як заповнити Додаток РІ, які зміни у ньому є у декларації з податку на прибуток — у консультації
77792

Виправлення помилок у декларації з податку на прибуток

У статті розповімо про три можливі способи виправлення помилок та порівняємо їхні переваги та недоліки. Підкажемо, чи нараховувати самоштраф і пеню в умовах воєнного стану. Розберемося, як бути з помилками в фінансовій звітності, на основі якої заповнюється декларація з податку на прибуток
106288

Податкова декларація з податку на прибуток підприємства

Кому та коли подавати податкову декларацію з податку на прибуток. Розглянемо її оновлену форму та останні зміни. Скористайтеся роз'ясненнями, як подати декларації з податку на прибуток за умов воєнного стану
379282