Чи можна заявити частину ПДВ до відшкодування в наступних періодах

543

Запитання

Чи має право платник податку сплачену частину від’ємного значення ПДВ задекларувати в рядку 20.2 ПДВ-декларації, а іншу частину перенести до рядка 20.3 і заявити до бюджетного відшкодування в наступних звітних періодах?

Відповідь

Як складати ПН на постачання окремих видів товарів

Керуйтеся Порядком заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, що його затвердив Мінфін наказом від 28.01.2016 № 21.

Суму від’ємного значення ПДВ, яка не перевищує суми, що обчислили за правилами пункту 200-1.3 статті 200-1 з рядка 20 податкової декларації з ПДВ (далі — декларація):

  • зараховують у зменшення податкового боргу, що виник за попередні звітні/податкові періоди (зокрема, розстроченого або відстроченого відповідно до Податкового кодексу України (ПК)) — відображають у рядку 20.1;
  • підлягає бюджетному відшкодуванню (відображають у рядку 20.2 декларації):
    • на рахунок платника у банку — відображають у рядку 20.2.1 декларації;
    • та/або в рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачують до держбюджету, — відображають у рядку 20.2.2.

Залишок від’ємного значення ПДВ відображають у рядку 20.3 після вирахування суми податкового боргу та суми бюджетного відшкодування (рядок 20 – рядок 20.1 – рядок 20.2).

Отже, платник ПДВ має право задекларувати у рядку 20.2.1 або 20.2.2 декларації частину суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню. А іншу частину суми ПДВ перенести до рядка 20.3 декларації і задекларувати до бюджетного відшкодування в будь-якому наступному звітному податковому періоді (за умови дотримання відповідних норм Податкового кодексу України).

ЗІР, категорія 101.24


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
286360

Податкова накладна 2025: актуальна форма

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
366220

Зведена податкова накладна 2025

У консультації про особливості зведених податкових накладних та їхні типи, про компенсуючі податкові накладні та накладні на безперервні й ритмічні поставки, про податкові накладні на мінімальну базу, а також приклади зведених податкових накладних
167756