Чи може бути спрощенцем ФОП, який провадить адвокатську, нотаріальну діяльність

739

Запитання

Чи може перебувати на спрощеній системі оподаткування ФОП, який отримав свідоцтво про право провадити адвокатську, нотаріальну діяльність?

Відповідь

Безлімітна підтримка користувачів «Експертус Головбух»

Якщо фізособа зареєстрована як підприємець і провадить незалежну профдіяльність (далі — незалежник), ДПС обліковує її як ФОПа з ознакою провадження незалежної професійної діяльності (п. 65.9 Податкового кодексу України; ПК).

Податківці зауважили, що спрощену систему оподаткування, обліку та звітності застосовують винятково юрособи або ФОПи (п. 291.3 ПК).

Незалежники не можуть застосовувати спрощену систему оподаткування, ПК не передбачає такої можливості.

Незалежник не може застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності до доходів від адвокатської діяльності.

Водночас закон не забороняє незалежнику одночасно зареєструватися як підприємець і провадити іншу підприємницьку діяльність, відмінну від адвокатської (ст. 1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 № 5076-VI; ПК).

Отже, фізособа, яка одночасно провадить підприємницьку діяльність, відмінну від адвокатської, та незалежну професійну діяльність, має окремо обліковувати доходи/витрати від незалежної профдіяльності та підприємницької діяльності та розрахунки з бюджетом за цими видами діяльності.

ЗІР, категорія 107.01.02

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79210

Загальна система оподаткування ФОП 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
708324