Які коди пільг зазначити в гр. 18 додатка 1 та гр. 17 додатка 2 до декларації на нерухомість
Запитання
Який код пільги вказати в графі 18 додатка 1 та графі 17 додатка 2 до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
Відповідь
58 забаганок ДПС, або Як агропідприємству не наразитися на податкову перевірку
Визначено, що сільські, селищні, міські ради встановлюють пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачують на відповідній території:
- з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовують для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (абз. перший пп. 266.4.2 Податкового кодексу України; далі — ПК);
- з об’єктів нежитлової нерухомості, що розташовані на території індустріального парку та перебувають у власності учасників індустріального парку, включеного до Реєстру індустріальних парків (абз. п’ятим пп. 266.4.2 ПК).
Форму податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердив Мінфін наказом від 10.04.2015 № 408 (у редакції наказу від 10.11.2022 № 371) (далі — Декларація).
Коди пільги в декларації зазначають відповідно до Довідника податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, та на підставі рішення органу місцевого самоврядування.
Для цього в графі 18 додатка 1 «Розрахунок № _ у частині об’єктів житлової нерухомості» та графі 17 додатка 2 «Розрахунок № _ у частині об’єктів нежитлової нерухомості» до Декларації зазначають такі коди пільги:
- згідно з абзацом першим пп. 266.4.2 ПК — «18010402»;
- згідно з абзацом п’ятим пп. 266.4.2 — «18010403».
Для членів фермерських господарств законотворці встановили особливі правила сплати ЄСВ. До того ж воєнний стан їх дещо підкоригував. Як визначати базу нарахування ЄСВ, коли його сплачувати та як звітувати — розкаже експерт