Платник ПДВ став спрощенцем за ставкою 2%: чи перереєстровувати РРО/ПРРО для виключення ІПН із чеку

1177

Запитання

Чи потрібно здійснювати перереєстрацію РРО та/або ПРРО з метою виключення інформації, щодо індивідуального податкового номеру в фіскальному чеку, якщо госпсуб’єкт включений до реєстру платників ПДВ та використовує особливості оподаткування єдиним податком за ставкою 2%?

Відповідь

Робота з РРО: чеки, інтернет-торгівля, перевірки, штрафи

Індивідуальний податковий номер є єдиним для всього інформаційного простору України і зберігається за платником ПДВ до моменту анулювання реєстрації платника ПДВ.

Для госпсуб’єктів, які обирають третю групу єдиного податку зі ставкою 2%, та на час переходу на спрощену систему оподаткування перебувають у статусі платника ПДВ, відповідно до положень підпунктів 9.5 та 9.9 підрозділу 8 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (ПК) реєстрація платника ПДВ не анулюються.

Для госпсуб’єктів, що зареєстровані як платники ПДВ, обов’язковим реквізитом фіскального касового чека на товари (послуги) є, зокрема, індивідуальний податковий номер платника ПДВ.

У разі присвоєння/анулювання індивідуального податкового номера платника ПДВ госпсуб’єкт, який є використовує реєстратор розрахункових операцій (далі — РРО), інформує про відповідні зміни центр сервісного обслуговування, для проведення персоналізації РРО.

У разі присвоєння/анулювання індивідуального податкового номера платника ПДВ госпсуб’єкт, який є використовує програмний РРО подає заяву № 1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F 1316604) з позначкою «Зміни (крім перереєстрації)». При цьому в розділі 2 «Дані щодо суб’єкта господарювання» заяви № 1-ПРРО зазначає належні дані, що відповідають вказаним змінам.

ЗІР, категорія 109.20


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок роботи додаткових кас на підприємстві

У консультації розглянемо, чи може підприємство мати кілька кас, чи потрібна касова книга відокремленому підрозділу, як встановлюється ліміт каси для відокремлених підрозділів, який порядок здавання готівки відокремленими підрозділами
9520

Програмний РРО (ПРРО): як працювати у 2025 році

Програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО) — альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою програмних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про ПРРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
23237

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48852