Платник ПДВ став спрощенцем за ставкою 2%: чи перереєстровувати РРО/ПРРО для виключення ІПН із чеку
Запитання
Чи потрібно здійснювати перереєстрацію РРО та/або ПРРО з метою виключення інформації, щодо індивідуального податкового номеру в фіскальному чеку, якщо госпсуб’єкт включений до реєстру платників ПДВ та використовує особливості оподаткування єдиним податком за ставкою 2%?
Відповідь
ДТЕК відключила світло: чи буде штраф через відсутність Z-звітуІндивідуальний податковий номер є єдиним для всього інформаційного простору України і зберігається за платником ПДВ до моменту анулювання реєстрації платника ПДВ.
Для госпсуб’єктів, які обирають третю групу єдиного податку зі ставкою 2%, та на час переходу на спрощену систему оподаткування перебувають у статусі платника ПДВ, відповідно до положень підпунктів 9.5 та 9.9 підрозділу 8 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (ПК) реєстрація платника ПДВ не анулюються.
Для госпсуб’єктів, що зареєстровані як платники ПДВ, обов’язковим реквізитом фіскального касового чека на товари (послуги) є, зокрема, індивідуальний податковий номер платника ПДВ.
У разі присвоєння/анулювання індивідуального податкового номера платника ПДВ госпсуб’єкт, який є використовує реєстратор розрахункових операцій (далі — РРО), інформує про відповідні зміни центр сервісного обслуговування, для проведення персоналізації РРО.
У разі присвоєння/анулювання індивідуального податкового номера платника ПДВ госпсуб’єкт, який є використовує програмний РРО подає заяву № 1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F 1316604) з позначкою «Зміни (крім перереєстрації)». При цьому в розділі 2 «Дані щодо суб’єкта господарювання» заяви № 1-ПРРО зазначає належні дані, що відповідають вказаним змінам.
✅ Хто мусить перейти на програмний РРО
✅ Як зареєструвати, перереєструвати або скасувати реєстрацію пРРО
✅ Як видавати електронні чеки
✅ Чи можуть два касири працювати на одному пРРО
✅ Які оплати за QR-кодом не потребують пРРО
✅ Що робити, якщо зник інтернет або пРРо «заглючив»